De Nieuwe Zuwe: passend in de landelijke omgeving met grote inzet de opdracht uitvoert: "Ont werp en jachthaven met restaurant-voor ziening, welke modern van opzet is en toch past in de specifiek landelijke omgeving." Met meer dan welwillende medewerking van B Wen alle gemeentelijke instanties, plus de juiste motivatie van de bouwkun dige- en waterbouwkundige aannemers is er een opzet verwezenlijkt die er zijn mag en die eigenlijk uniek in zijn soort is te noe men. Een jachthaven, die alle voorzieningen in zich verenigt, die van een moderne haven mogen worden verwacht. Circa 120 lig plaatsen, een motorenwerkplaats voor in- en outboardmotoren. Een werkhaven met een zware kolomzwenkkraan, een over kapte waterloods, gelegenheid voor het "Doe 't zeiven". De winterstalling is moge lijk op de wal, of in een open loods, of in een gesloten loods en natuurlijk in het water. Uiteraard is er een havenkantoor met een echte havenmeester. De brandstof- pomp aan het water, ruime douche- en toi letgelegenheden, verlichting, drinkwater voorzieningen, elektrische aansluitingen op de steigers en een groot parkeerterrein, completeren de op hoog niveau staande voorzieningen. Bij de opzet van het café en restaurant, de technische installaties daarvan, het inte rieur en de inventaris, was het Heineken Bouwbureau actief. Daardoor is een horeca-voorziening verwezenlijkt, die uniek in de wijde omgeving mag worden genoemd. Een sportief en gezellig eet-café op de begane grond, met totaal zo'n 60 zit plaatsen plus een groot en zonnig terras direct aan de haven. Hier kan men kennis maken met een uitgekookte "Kleine Kaart", voor elk wat wils. Op de verdie ping, bereikbaar via hal of via terrastrap vinden wij dan een sfeervol ingericht a la carte restaurant met 80 zitplaatsen. Van hier uit heeft men een panoramisch uitzicht over de haven en de plas "De Wijde Blik". De van oudsher befaamde plek "de Zuwe" is met veel elan weer nieuw leven ingebla zen. "De Nieuwe Zuwe" is een plek gewor den waar het weer uitstekend toeven is. 21

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 21