Iepen in dE bouwerij Hoe komt een transportonderneming er toe in een tijd van economische teruggang te gaan inves teren in een totaal verwaarloosde jachthaven? Deze vraag brandt velen op de lippen, die de grootse aanpak door de familie Jonker in 1984 hebben gevolgd. BADHOTEL DE ZUWE GETRANSFORMEERD I et antwoord is niet zo eenvoudig. Het laat zich aanzien, dat in de na- I bije toekomst in het algemeen de mensen meer en meer over vrije tijd zullen gaan beschikken. Deze vrije tijd zal voor velen in dit waterrijke land worden doorge bracht in, op en rond het water. De opzet van "De Nieuwe Zuwe" denkt daar op in te spelen. Naast de bestaande werkzaamheden zoekt Transportonderneming D. Jonker B.V. te Zoeterwoude naar nieuwe wegen. Dan doet zich de mogelijkheid voor de hand te leggen op de oude, vervallen en geheel ver waarloosde jachthaven "Badhotel de Zuwe" te Kortenhoef. Ouderen in het Gooi kennen het Badhotel van jaren her. Destijds was het een befaamde uitspanning met onder andere een prachtig zwembad. Een plaats waar men elkaar graag ont moette en waar het uitstekend toeven was. In de loop der jaren raakt de opzet in ver val. Zeker de laatste 20 jaren is het aanzien allengs minder geworden. Het oude Bad hotel kreunt en steunt in haar voegen en is inmiddels gedegradeerd tot een dubieuze bergplaats. De donkergroene houten botenloods leunt tegen zichzelf en houdt zich zo staande. Een wonderlijke aanblik. Het in de wijde omgeving uitstekend aange schreven restaurant brandt af, wordt weer in elkaar gezet en deelt vervolgens mee in de alom aanwezige droefenis. De steigers, ooit een entree tot kostelijk watersportgenot, bezwijken bijkans onder het gewicht van een erop neerstrijkende vlieg. Kortom een treurnis voor een ieder, die Kortenhoef en de gemeente 's-Grave- land een goed hart toedraagt. In deze perspectiefloze conditie komen de jachthaven met opstallen in het bezit van de transportonderneming. Geheel in de stijl van deze onderneming wordt, na diep gaand familie-beraad besloten tot een gron dige en rigoreuze aanpak. Een goede keuze wordt gedaan met het architectenbureau "Hartman en Eylers" te Hilversum, waar van de ontwerper, de architect N. Eylers Het restaurant met zicht op de haven wvtMI Het eetcafé met drankbuffet en open keuken ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU "De Nieuwe Zuwe" 20

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 20