Voor jazz-muziek, zowel in oude stijl als de moderne vorm, bestaat momenteel veel belangstel ling. Het publiek komt in grote getale naar de bekende jazz-evenementen en nieuwe festivals schieten als paddestoelen uit de grond. U heeft vast wel eens gehoord van de grote evenementen op dit gebied zoals het North Sea Jazz Festival, Jazz in Duke- town ('s-Hertogenbosch) of de Jazzdagen van Eindhoven. Happenings die stuk voor stuk duizenden bezoekers trekken. Nadeel van sommige grotere evenementen is dat de toegangsprijzen vaak nogal gepeperd zijn, wat veelal wordt veroorzaakt door het contracteren van topartiesten. Maar geluk kig zijn de meeste festivals gratis. Zoals het Duketown Festival in 's-Hertogenbosch (op 8,9 en 10 juni) dat zich voornamelijk in de straten afspeelt en dit j aar ruim honderd duizend bezoekers trok. Elk jaar weer wordt Den Bosch tijdens dit festijn onder gedompeld in jazzmuziek. In elk café of lie ver nog vóór elke cafédeur speelt een jazz orkest en waar je ook loopt overal hoor je flarden van deze swingende muziek. Zoals al gezegd, de jazzmuziek mag zich verheugen in een groeiende schare bewon deraars en tot in de kleinste dorpen worden jazz-manifestaties georganiseerd. De jazz cafés hebben over klandizie niet te klagen en steeds meer sponsors worden bereid gevonden om hun steun te verlenen. Dit kan zowel op het financiële als op het orga nisatorische vlak zijn. Zo ontstond vorig jaar op initiatief van Heineken Nederland, met enthousiaste reacties uit het Rotter damse bedrijfsleven en de overheidsdien sten, het Heineken Jazz Festival Rotter dam. Beweren niet-Rotterdammers wel eens dat de binnenstad van de Maasstad ongezellig zou zijn, de bezoekers van het festival logenstraften deze mening. Duizen den mensen keken naar de streetparades, gingen op stap tijdens de kroegentocht en kwamen luisteren en dansen op de muziek van de vele orkesten tijdens de Jazznight. WEGENS SUCCES GEPROLONGEERD Het bovenstaande mag best van toepassing zijn op het Heineken Jazz Festival want ook in 1984 zal Rotterdam op haar grondvesten staan swingen. Op donderdag 27 septem ber gaat het van start. Die avond en ook de vrijdagavond is er de kroegentocht waar aan zo'n zeventig Rotterdamse horecabe drijven meedoen. Nog even ter verduidelij king: het Rotterdamse festival is niet alleen een oude stijl festival. Natuurlijk komt u er deze populaire jazz-vorm tegen, maar alle stijlen krijgen er een kans. Voor de echte jazz-liefhebbers goed nieuws dus. Op vrij dag en zaterdag lopen er tien orkesten mee in de streetparade. En wie het leuk vindt om eens in een oude tram met muziek aan boord en een glas Heineken bier in de hand, door het Rotterdamse centrum te rij den, die zit goed. Want vanaf het Centraal Station rijdt er een speciale Jazz-tram. Zaterdagnacht is er dan de grote Jazznight die wordt gehouden in de Doelen en de wel bekende Harbour Jazzclub. De fans wacht hier een uitgebreid en gevarieerd pro gramma met be-bop-, avant-garde- en big band muziek. De topattracties tijdens de Jazznight zijn: het kwartet van Elvin Jones, het kwintet van Buddy de Franco met Terry Gibbs en de vroegere pop-zanger Georgie Fame die met de bigband van Jerry van Rooyen zingt. Wilt u nog meer informatie? Bij de VW- kantoren van Rotterdam liggen er folders klaar. Voor de kaartverkoop kunt u op alle R.E.T.-stations en VW-kantoren terecht. Niet te lang mee wachten want als de voor tekenen niet bedriegen gaat het aantal bezoekers dat van het vorig jaar ruim schoots overtreffen. De foto's op deze pagina tonen, behalve jazz-musici in Texel en 's-Hertogenbosch, de Heineken brandweerauto uit 1922. De wagen heeft al bij vele jazz-festivals als rij dende promotiewagen en/of podium voor orkesten gefungeerd. Zeg Yes tegen Jazz

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 9