"Heeft't geen kleurstoT?Dus ervan "Geen kleurstof in7UP?Danheb ik me sproeten van iets anders zeker." De Nederlandse frisdrankenmarkt bedroeg vorig jaar 840 miljoen liter, wat neerkomt op een verbruik van 58,5 liter per hoofd van de bevolking. Een tweede plaats in deze markt wordt inge nomen door Seven-Up. Het was C.L. Grigg die in 1920 de Howdy Company oprichtte voor zijn nieuwe Howdy sinaasappellimonade. Maar eigenlijk interesseerde mr. Grigg zich veel meer voor een frisdrank op basis van een citroensmaak waarvoor hij grote moge lijkheden zag. Na talloze malen proberen slaagde hij erin de ideale samenstelling te bereiken op basis van citroenen en limoe nen. In oktober 1929 introduceerde hij zijn nieuwe drank en vanaf het allereerste begin was Seven-Up een succes. Opmerkelijk is dat van de grote frisdrankenmerken die er momenteel op de wereld zijn, Seven-Up met zijn 55 jaar de jongste is. De andere merken dateren al van het eind van de vorige eeuw. Dat de 'nieuwkomer' het goed doet blijkt wel uit het feit dat Seven-Up nu bijna over de hele wereld te koop is en dat vrijwel iedereen die unieke smaak weet te waarderen. PUUR In oktober 1983 is Seven-Up gestart met de Feiten over Fris-campagne. Op radio, tele visie en in een groot aantal tijdschriften en verder op alle Seven-Up verpakkingen. Uit gehouden consumentenonderzoek bleek namelijk dat er grote misverstanden bestonden over de ingrediënten die er in Seven-Up voorkomen. De consument mag echter best weten dat Seven-Up een puur produkt is dat geen kunstmatige ingrediën ten als kleur- en smaakstoffen of conser veermiddelen bevat. In de advertenties wordt dit duidelijk onderstreept. Uit de resultaten van de Feiten over Fris-cam pagne (mei 1984) blijkt dat nu veel meer consumenten weten dat Seven-Up geen kunstmatige ingrediënten bevat. Om de consumenten die toch nog vragen hebben over de gebruikte ingrediënten uitgebreide voorlichting te geven, is de Seven-Up Fris- foon in het leven geroepen. Hier blijkt dui delijk dat er veel belangstelling bestaat bij de consumenten over de manier waarop de produkten die zij drinken worden bereid. Van Seven-Up krijgen zij die uitleg. Al hon derden vragenstellers hebben antwoord op hun vragen gekregen en ontvingen boven dien een informatiemap. Dus wie vragen heeft over ingrediënten van frisdranken en Seven-Up in het bijzonder, kan bellen: 02159-3337. HORECA Om de Seven-Up reclame-uitingen ook bij de bezoekers van horecabedrijven een gro tere bekendheid te geven, zijn er speciale Seven-Up luciferboekjes ontwikkeld. Deze zijn in een oplage van drie miljoen exemplaren onder de diverse horeca-onder- nemingen in Nederland verspreid. Op de voor- en achterkant staan verschillende afbeeldingen uit de tijdschriftencampagne. Het is een serie van zes verschillende boek jes, dus een 'must' voor verzamelaars. PROMOTIE Voor Seven-Up zijn de zomermaanden natuurlijk bij uitstek geschikt om met een uitgebreid reclame- en promotiepro gramma de verkoop te ondersteunen. Seven-Up was ook dit jaar te vinden op stranden, campings en grote zomerevene- menten waar een koele drank op zijn plaats was. In veel grote steden was het stadsbeeld opgefleurd door, tot reusachtige Seven-Up blikken omgetoverde, peperbussen (recla mezuilen). Zelfs in de lucht was Seven-Up te zien, want met zijn Pitt's Special Dubbel dekker, gespoten in Seven-Up kleuren, gaf Bert Huizenga een groot aantal demonstra ties in kunstvliegen. DREAMS Seven-Up vergeet ook haar jeugdige fans niet. Speciaal voor het beginnende school- seizoen 1984/1985 is de collectie van de Dreams schoolartikelen geheel uitgevoerd in een Seven-Up outfit. Alle filialen van De Bijenkorf en Vroom Dreesman verko pen deze schoolartikelen onder het motto: "Back to School". De belangstelling hier voor bij de schoolgaande jeugd is enorm groot. Seven-Up, fris en puur Kleurstof? Cafeine? Conserveermiddel? Kunstmatige zoetstof? Nooit SEVEN-UP IS PUUR SEVEN-UP. 8

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 8