BOKFESTIJN In de geschiedenis van veel dranken speelt traditie een grote rol. Die traditie kan te maken heb ben met de wijze waarop zij bereid worden of de manier en het tijdstip waarop zij gedronken dienen te worden. Een drank die traditiegetrouw verbon den is met een jaargetijde, is bokbier dat sinds jaar en dag in de herfstmaanden wordt gedronken. We laten nu even in het midden welke sage of mythe die over bok bier in omloop is, de juiste is. Wij handha ven het gebruik om in het najaar het bok bier te brouwen. Dit seizoen zal voor het eerst zowel het Hei- neken als het Amstel bo(c)kbier van de tap komen. Zoals u wellicht bekend is, hebben wij vorig jaar een geslaagde proef gehou den met Amstel Bockbier op fust in een aantal Amsterdamse cafés. Het resultaat van de proef was, dat er bijna een verdub beling plaatsvond van de Amstel bockbier verkoop ten opzichte van de vroegere fles- afzet. Na dit succes werd dan ook besloten om in het nieuwe bokbierseizoen beide merken landelijk op fust te introduceren. Het feit dat 95% van de bierdrinkende horeca-consument een voorkeur heeft voor tapbier, is een goede reden voor de horeca ondernemer om tot bier op fust over te gaan. Een andere reden is dat het hem de mogelijkheid biedt om in te spelen op het seizoen met 'iets nieuws' voor zijn klanten. Bovendien onderstreept hij hiermee zijn biervakmanschap PROMOTIONELE ONDERSTEUNING Al hebben we in dit artikel tot nu toe de nadruk gelegd op bokbier op fust, er blijft natuurlijk bokbier in flesjes verkrijgbaar. Er is voor beide merken en verpakkingen een uitgebreide ondersteuning bestaande uit onder andere: bokbierglazen, raamstro- ken, affiches en tapaanduidingen. Met de welbekende thema's 'Het is nu tijd voor Amstel Bockbier' en 'Hartverwarmend Heineken Bokbier' geschiedt promotio nele ondersteuning via advertenties en spandoeken op de vrachtauto's terwijl er voor Heineken Bokbier gedurende het bokbierseizoen ook een radiocommercial de ether in gaat. De uitleverdatum voor het bokbier is 1 oktober. Vanaf die datum kun nen we dus zowel in het café als thuis mij meren bij een bokbiertje. 6 De traditie van bokbier Om straks op feestelijke wijze het bokbier op fust te introduceren, zal het eerste fust worden aangeboden aan minister Braks. Wat is er toepasselijker dan een echt Nederlands produkt als bokbier, gebrouwen van Hollandse gerst aan te bieden aan de minister die landbouw in zijn portefeuille heeft. Daarom is aan de heer Braks gevraagd om op 11 oktober in Hotel Corona te Den Haag het glas te heffen op het succes van bokbier op fust. Hotel Corona, een eigen exploitatie van het Heineken concern, zal voor deze gelegenheid getooid zijn in een 'bokbier-outfit'. De serre wordt omgetoverd tot een ruimte die een dondergod als Thor waardig zou zijn. Levende bokken zullen de buurman van Corona (het Hotel ligt in het hart van Den Haag omringd door de ministeries) eraan helpen herinneren dat deze dondergod ooit met een bokkewagen door de wolken reed.

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 6