Het Pepsi Para Team presenteert zich voortaan volledig in het teken van de 'Doe de Pepsi Proef campagne. De teamleden hebben nu nieuwe parachutes en kleding waarin de inmiddels bekende actiekleur geel overheerst. Parachutespringen is nog steeds een sport die op de buitenwereld een grote indruk maakt. De belangstelling voor para demonstraties bij evenementen neemt ook nog steeds toe. In de afgelopen tien jaar is het aantal demonstraties dat het Pepsi Para Team verzorgt gestegen van 20 tot ruim 120 per seizoenWie dit team wil inhuren moet er vroeg bij zijn want op hoogtijdagen kan dikwijls niet aan de vraag worden voldaan. SPRINGEN IN STIJL Parachutespringen is inmiddels uitgegroeid tot een volwassen wedstrijdsport. Een sport met regels en scheidsrechters, win naars en verliezers. Met toernooien op zowel clubniveau als op nationaal en inter nationaal niveau. Wedstrijdonderdelen zijn onder meer het precisie-springen, het rela tief springen en het stijlspringen. Bij het precisie-springen moet de springer met één van beide voeten op een rond plaatje met een diameter van 10 centimeter landenBij het stijlspringen moet in de vrije val een aantal verplichte figuren worden uitge voerd, zoals bochten, salto's en vrilles. En bij het relatief springen verlaat een groep van drie of meer parachutisten zo snel mogelijk het vliegtuig om tijdens de vrije val diverse figuren op te bouwenzoals een drie- of vijfmansster. Bij dit zogenaamde 'sky-diving' leert de springer zijn eigen lichaam tijdens de vrije val en na de ope- Relatiefspringen. ning van de parachute steeds beter beheer sen. ERVAREN De leden van het Pepsi Para Team zijn actieve en zeer ervaren wedstrijdspringers, die zowel nationaal als internationaal veel succes oogsten. Het team staat onder lei ding van Ton Pleiter, die in 1967 de eerste Nederlandse opleiding tot sportparachutist volgde. Daarna werd hij wedstrijdspringer en instructeur bij het Paracentrum Texel. Ton is overigens in hart en nieren betrok ken bij de Nederlandse luchtvaart en bekleedt een bestuursfunctie bij de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart (K.N.V.v.L.). In 1972 introduceerde hij het parasailen in Nederland en enkele jaren later stelde hij het Pepsi Para Team PARASAILEN Parasailen houdt in, dat iemand met een speciaal aangepaste parachute via een sterke lijn achter een auto of een boot omhoog wordt getrokken. Deze sport is volstrekt veilig, mede omdat de landings snelheid door middel van het trekkende voertuig volledig kan worden geregeld. Daarom ook is het mogelijk om iemand uit het publiek een demonstratievlucht te laten maken. Uiteraard vraagt parasailen vrij veel ruimte. Maar juist omdat het publiek er zo nauw bij betrokken wordt, is het één van de meest spectaculaire programma onderdelen die het Pepsi Team te bieden heeft. PROGRAMMA Het Pepsi Para Team is actief op braderieën en openingen van winkelcentra. Ook tij dens grote evenementen als de TT in Assen de Kamper Ui(t)-dagen en de Vierdaagse in Nijmegen treedt het op. Het programma bestaat uit demonstraties in parasailing, parachutespringen, hanggliding en water- skieënAls extra attractie voor de kinderen bieden zij een groot springkussen en een para-springtoren aan. Ton Pleiter en zijn mannen kunnen een middag-durend pro gramma verzorgen, inclusief raketlancerin gen, vuurwerk, daglichtreclamebommen en een rijdende discotheek. De service van het team strekt zich zelfs uit tot het begelei den van de publiciteit door middel van pers berichten met zwart/wit foto's en raambil jetten. Sponsor van het team is Pepsi-Cola maar voor de diensten ervan moet wel wor den betaald. Uiteraard is het mogelijk de individuele wensen aan het beschikbare budget aan te passenVoor nadere informa tie kan contact worden opgernomen met Ton Pleiter, Postbus 64, 3960 BB Wijk bij Duurstede. (foto's: Max Dereta) Het complete team 'met alle benen op de grond'. Para Team in Pepsi kleuren

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 3