4 Brouwwerijmuur riep hi j eenieder op lege Bokma flessen bij hem in te leveren. Aangezien Ben de Deugd een bekende verschij ning in Nieuwerkerk is, ook al omdat hij elke zaterdag met een bloemenstalletje in de drukke Dorpsstraat te vinden is, groeit zijn verzameling nu gestadig. Binnen afzienbare tijd zal Ben dus met de bouw van zijn muur kunnen starten. De plaats heeft hij al bepaald zoals u op de foto al kunt zien: links boven aan de trap. KREEG KLEURRIJK UITERLIJK (4) De bekende kunstken ner Pierre Janssen en de wethouder voor kunstzaken in Amsterdam, mevrouw M. Luimstra-Albeda, verrichtten op 29 juni de officiële opening van een 'openluchtgalerij' in de Amsterdamse Quellijnstraat. Daarmee hangen in een stads deel (beter bekend als De Pijp), waarvan de straten zijn vernoemd naar beroemde schilders uit het verleden, nu zes werken van hedendaagse schilders tentoongesteld. Het initiatief hiertoe is genomen door de gemeentelijke project groep Kunst in Mokum. Mede dank zij een financiële bijdrage van Heineken kon het project worden gerealiseerd. De kunstwerken hebben een formaat van 6,50 x 4,80 meter en zijn bevestigd in een aantal nissen van Heineken's brouwe rij muur in de hoofdstad. Wie nu door de Quellijnstraat loopt, kan kennismaken met een representatieve doorsnede van de hedendaagse kunststro mingen. De kunstenaars die de zes beschilderde panelen hebben vervaardigd, zijn Bob BoniesDaan van GoldenGer Lataster, Marije Romme, Har Sanders en Kees Smits. Op de foto ziet u het werk van de drie laatst genoemde kunstenaars. OUDE TIJDEN HER LEVEN IN LEIDEN (5) Eind augustus hero pende de heer Molly Geertsema zijn 'stamkroeg van weleer', café L'Esperance in LeidenHet café is al van oudsher een bekend studenten café en menige vroegere stamgast vervult nu een promi nente rol in de samenleving. Ooit werden in dit café filmop namen gemaakt voor Soldaat van Oranje omdat hier ook de 'echte' Erik Hazelhoff Roelf- zema (een van de hoofdrolspe lers) zijn vrienden ontmoette. Ook molly Geertsema was tijdens de oorlogsjaren student in Leiden en beschouwde L'Esperance als zijn stamcafé. Omdat hij naast het café woonde hielp hij ook af en toe de kasteleinsvrouw Mien Goejé een handje achter de bar. Daarom werd juist de heer Geertsema uitgenodigd om het café officieel voor heropend te verklaren. Mien en Koos Goejée openden in 1920 hun café en behalve dat vele studenten er hun feesten vierdenbehoorden ook de 'gewone' burgers tot de stam gasten en dit zorgde voor een zeer speciale sfeer in het Leidse café. Tot 1963 heeft het echt paar de scepter gezwaaid over L'Esperance, toen werd het café verpacht maar 't bleef wel eigendom van de familie. De dochter van de Goejée's, Mieke, zag echter dat langza merhand de sfeer in L'Espe rance veranderde en daarom besloot zij weer zelf de exploita tie ter hand te nemen. De feestelijke heropeningsdag werd tegelijkertijd een reünie want voorafgaand aan het 'Open Huis' werden alle oude stamgasten ontvangen door het echtpaar Huynink (dochter en schoonzoon van de heer en mevrouw Goejée). Op de foto ziet u mevrouw Huynink. links van haar de heer Geertsema, daarnaast Heineken's hoofd horeca de heer Folmer en geheel links de heer Huynink. 150.000STE (6) Tijdens de open Neder landse Triathlon te Almere, was André Teekamp (12 jaar) uit Almere- Stad de 150.000ste die in ons land de Pepsi Proef deed. Als herinnering ontving deze aanstaande scholier van de 'Kweekschool voor de Handel' te Amsterdam uit handen van Daphne Jongejans een Com modore home-computer, compleet met beeldscherm en enkele programma's. Voor Daphne die ons land vertegen woordigde op het onderdeel schoonspringen tijdens de onlangs gehouden Olympische Spelen in Los Angeles, was dit voorlopig een van haar laatste activiteiten in Nederland. Zij vertrekt namelijk samen met haar broer Edwin naar Ame rika om daar te studeren. 27

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 27