uitvoering van een gedeelte van de Delta werken. Dit hield voor Cadzand-Bad namelijk in dat de duinen verhoogd moes ten worden en dat er aan de binnenzijde van de duinen een kleidijk moest worden gelegd. Hierdoor zouden alle bebouwingen op de duinen moeten verdwijnen. Zolang er nog bebouwing werd getolereerd, heeft het Waterschap "t Vrije van Sluis' geen ver anderingen of verbeteringen, waarvoor overheidstoestemming nodig was, toege staan. Het is begrijpelijk dat de ontwikke lingen geblokkeerd werden omdat het Waterschap in een later stadium de bedrij ven moest uitkopen. Gelukkig leverde een herziening van de Deltawerken op dat er twee bedrijven in Cadzand-Bad mochten blijven staan waarvan 'De Blanke Top' er een was. EFFICIËNT Deze beslissing was van vitaal belang voor het hotel. Eindelijk konden de zo noodza kelijke aanpassingen plaatsvinden om de kwaliteit van 'De Blanke Top' aanzienlijk te kunnen verbeteren. Aan werkelijk alle afdelingen werd aandacht besteed en wer den veranderingen aangebracht: hotelka mers, restaurant, tearoom, receptie, teras sen, dienstruimten en parkeerterrein. Pro blemen met toestemming om deze verbou wing te kunnen uitvoeren, waren er niet. Toen het licht eenmaal op groen stond, heb ben zowel de Provinciale als Rijksoverhe den als het Waterschap alle medewerking verleend. Het accent van de veranderingen lag uitslui tend op het interieur en niet op de capaci teitsvergroting. Dit laatste werd ook niet door de Overheid toegestaan. Alle ruimten werden gemoderniseerd en de keuken werd zelfs geheel opnieuw geïnstalleerd. Het enige stukje dat vergroot werd was het parkeerterrein dat er een aantal plaatsen bij kreeg. Efficiëntie staat voorop in dit hotel omdat de bezetting zeer gevarieerd is en de (jaar) exploitatie ook de typische sei zoengevoeligheid kent wanneer alle zeilen moeten worden bijgezet. De gerealiseerde verbeteringen zijn hierop aangepast en waarborgen in het hoogseizoen constante kwaliteit voor de gasten, alles 'blijft op rol letjes lopen', het gehele jaar door. Een eigentijds interieur, een keuken met de allermodernste apparatuur en een goede bereikbaarheid voor zowel gasten als leve ranciers, leveren een succesvolle combina tie op. Hiermee is hotel-café-restaurant 'De Blanke Top' een parel aan ons Noord zeestrand. en achterkant, overal uitzicht op de Noordzee. Restaurant met uitzicht op zee en duinen. Voor- 25

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 25