Meekma Echte Friesche Beerenburg. Geschenkverpakkingen Man slaat dop. Mcekma in de pers Ruim een jaar na de her-introductie van Meekma kan geconstateerd worden dat deze echte Friesche Beerenburg zijn eigen plaats in het hart van onze noorderlingen heeft ingenomen. De verkoopcijfers in zowel het thuisverbruikkanaal als de horeca tonen dit aan. De vraag naar Meekma steeg en dat was mede te danken aan de ondersteuning die het merk kreeg. Naast de succesvolle actie met de Friese boeier waren er affiches in de noordelijke watersportgebieden en advertenties in de regionale dagbladen. Ook voor het komend najaar is er een Meekma actie. De consument die een (platgeslagen) Meekma dop en een ingevuld halslabel naar Meekma Leeuwarden stuurt, krijgt 1,50 op zijn bank- of girorekening teruggestort. Omdat men gewend is dat Meekma in z'n advertenties altijd een 'hartig' woordje spreekt, zijn ook voor deze doppen-acties ludieke advertentieteksten gemaakt. In de vorm van een bericht, zullen op de voorpa gina's van regionale dagbladen in de drie noordelijke provincies Meekma adverten ties verschijnen. Ter verduidelijking geven wij een voorbeeld: DRACHTEN - Geschrokken buren belden vannacht de ge meentepolitie te Drachten met de melding dat zij een daverende klap hadden gehoord vanuit de woning van G.v.d.B. te D. De heer V.d.B., exploitant van eenzgn. 'Hoofd van Jut', helderde (gekleed in pyama) de zaak op door uit te leggen dat hij de dop van een lokaal beerenburg-merk (Meekma) had platgeslagen om op die wijze f 1,50 op zijn bank rekening teruggestort te krijgen. Hij beloofde in het vervolg wat zachter te werk te gaan. SLA DEZE DOP PLAT EN U KRIJGT F 1,50 TERUG. (Op uw bank- of girorekening.) Vraag uw slijter. Bijna tegelijkertijd met het verschijnen van dit nummer, wordt in de Amsterdamse R.A.I. de nationale vakbeurs Wijn Gedistilleerd '84 gehouden. De beurs is eigenlijk een samensmelting van de vroegere Slijtersvakbeurs en de Delicava. Als we nog een stukje verder teruggaan in de tijd dan heette de Slijtersvakbeurs de 'Geschenken - beurs'. Het was traditie, de naam zegt 't eigenlijk al, dat de slijters tijdens deze beurs hun keus maakten uit het assortiment geschenkverpakkingen van de diverse dran kenleveranciers. De nieuwe beurs zal hier toe wederom de gelegenheid bieden en ook de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland zal in haar stand de aandacht vestigen op haar geschenkverpakkingen. Vooral aan het eind van het jaar is er bij de slijters veel vraag naar drank die eens op een wat andere wijze ver pakt is. Zoals uit de foto's blijkt, biedt de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland haar afnemers een ruime keus. Natuurlijk zal ook het 'normale' assortiment dranken worden gepresenteerd waarbij de Hoppe likeuren wat extra nadruk krijgen. 19

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 19