Heinghen in het buitenland 'S §3 R< 'aS ca 'S B CD CD CO mm CÖ CÖ CÖ 17 AMSTtl Amstel Light bier beleeft sinds de introductie in 1980 S een spectaculaire groei op de Amerikaanse markt. Het 'licht voetige' bier zag in het afgelo pen jaar de afzet ten opzichte van 1982 verdubbelen tot ruim een miljoen dozen. De reden waarom light bieren zo populair zijn in Amerika is het feit dat de Amerikanen zich sterk bezighou den met (overtollige) calorieën. Daarom gaat de voorkeur van veel Amerikanen dan ook uit naar laag-calorische bieren en is er een snel groeiend light segment ontstaan. Om u een idee te geven van de grootte van dit segment: in 1978 bedroeg dit 9% en in 1983 werd 18% van de totale bier-afzet van 212 miljoen hectoliter ingenomen door light bieren. Vanwege deze voorkeur werd vier jaar geleden gestart met de export van Amstel Light naar de Verenigde Staten. Het bier, dat in Zoeterwoude wordt gebrouwen, bevat behalve minder calorieën ook minder alcohol. Het alcoholpercentage is circa 3'/2% wat zo'n 11/2% lager is dan bij normaal bier. Toch heeft Amstel Light een specifieke biersmaak, je zou kunnen zeggen het is bier met een 'fris karakter'. Dit is dan ook een van de redenen van het succes ervan. Maar ook de wijd vertakte distributie door onze importeur in Amerika Van Munching Co. en de zware ondersteuning die hij aan het merk geeft, dragen bij aan de snel groeiende vraag naar Amstel Light. cö s a 1 Ongetwijfeld kent u de Catamaran, een zeilboot met twee drijvers waartussen dwarsstan- gen zijn bevestigd. Op de laatstgehouden Hiswa-beurs ontdekte de heer A.H. Heineken een nieuw type van deze 'drijver' boten-familie: de Amaran. De heer Heineken zag hierin een interessante mogelijkheid tot uitbreiding van onze reclame uitingen bij watersport-evene menten. Hun opvallende uiterlijk leent zich namelijk zeer goed voor publicitaire doeleinden. Daarom besloot Heineken N.V. een Amaran te kopen en zal binnenkort ook Heineken France een exemplaar aanschaffen. De ontwerper, bouwer en promotor van de Amaran, PietViegers, heeft ernaar gestreefd om met zo weinig mogelijk investering een zo veilig mogelijke boot te ontwerpen. De boot kan niet scheef zakken, niet omslaan en heeft veel meer comfort dan een Catamaran. Dit maakt hem uiterst geschikt voor het varen van lange afstanden. De bedie ning is eenvoudig: er is één schoot, één val (touw om zeil te hijsen en te strijken) en in de cabine zit het stuurwiel. Bij ideale omstandigheden is het mogelijk om 20 a 25 knopen te halen wat overeenkomt met rond 40 kilometer per uur. De afgelo pen weken waren twee Amarans actief langs de Cöte d'Azur. Eén vaart elke dag tussen de Antibes en Cannes, de ander heeft St. Tropez als thuishaven. Hoewel, de boten hebben een dergelijke omvang dat zij niet in de haven kunnen liggen maar aan een boei voor de kust. Met hun groene Heineken zeilen, rode poten, witte drijvers en hun afmeting van 12 meter lengte en 10 meter breedte zijn ze een opvallende verschijning. Het lijken reusachtige spinnen en de reacties van de Fransen bij het zien van deze boten is: "Ah, marrant" wat zoveel wil zeggen als "oh, wat lollig". Aan het einde van deze maand zullen de Amarans naar alle verwachting deelnemen aan de 'SpeedTrials' bij Brest aan de Atlantische kust. Daar zal een recordpoging worden ondernomen over een afstand van 500 meter. Hoewel de voorspelling is dat er een sterke windkracht zal zijn, zullen de Amarans worden voorzien van een superlicht voorzeil, om nog sneller te kunnen varen dan normaal. Zonder twijfel zullen de groen-wit-rode 'waterspinnen' ook bij dit evenement eenieders aandacht trekken. BMet het onderteke nen van de contrac ten eerder dit jaar, werd de basis gelegd voor de toekomstige samenwerking tussen het Heineken concern en International Brasserie in het Afrikaanse land Kame roen. De samenwerking zal bestaan uit een deelneming door Heineken van 34% in het aandelenkapitaal, het verle nen van technische bijstand en de produktie in licentie van de merken Amstel en Mützig in een thans in aanbouw zijnde brouwerij te Douala. Kameroen is met een volume van ongeveer 3,5 miljoen hectoliter na Zuid-Afrika en Nigeria, de derde biermarkt van het Afrikaanse vasteland. De markt is stijgende en zal naar verwachting rond 1989 op een niveau van 5,5 miljoen hectoliter bier komen. Kame roen is een van de weinige Afrikaanse landen waar sprake is van economische groei en van stijging van het inkomen. De bierconsumptie bedraagt 39 liter per hoofd van de bevolking. In deze biermarkt bestaat een groeiende belangstelling voor internationale biermerken zowel lokaal geproduceerde als geïmporteerde. Mützig heeft door zijn Franse achter grond al bekendheid en heeft het image van een kwaliteits- produkt. Het Amstel bier is bekend door de import in het recente verleden en wordt als premium-merk goed geac cepteerd. De bouw van de nieuwe brouwerij in Douala, met een aanvangscapaciteit van 250.000 hectoliter, ver loopt geheel volgens plan ning. Naar het zich laat aan zien zal in december van dit jaar het eerste lokaal gebrou wen Amstel en Mützig bier op de markt kunnen worden geleverd.

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 17