De smaak die aanslaat: Royal Club Grapefruit -O WAAROM ALLÉÉN ROYALCLUB Sinds de introductie van Royal Club Grapefruit in het najaar van 1982, is de consumptie van 'bittere'-vruchtenlimonades (bitter lemon, bitter orange, grapefruit) met 10% toegenomen. Die groei is, zo blijkt uit de cijfers, ten volle te danken aan de toenemende vraag naar Royal Club Grapefruit. Een goede reden om eens wat nader op dit produkt in te gaan. Proeverijin een van de 150grotere A.H.-filialen. In de periode oktober/november 1982 is er volgens Nielsen in de levensmiddelen sector 966.000 liter aan bitter/dry dranken afgezet. In de periode oktober/november 1983 bedroeg dit volume 1.060.000 liter. De groei in dit segment bedroeg dus 10%. Uit tabel I blijkt dat Royal Club Grapefruit in feite de volledige groei van het segment voor z'n rekening heeft genomen. MARKTAANDELEN O/N 1982 J/J 1984 Bitter Lemon 88,7% 85,2% Bitter Orange 6,5% 3,2% Royal Club Grapefruit 4,8% 11,6% (tabel I) Ook de gemiddelde verkopen per verhan delende winkel ontwikkelen zich zeer posi tief, zoals uit tabel II blijkt. Gunstige cijfers maar Vrumona is ervan overtuigd dat Royal Club Grapefruit meer mogelijkheden heeft. De enthousiaste reacties van ruim 40.000 consumenten die het produkt dit voorjaar tijdens de Interna tionale Huishoudbeurs in de R.A.I. te Amsterdam mochten proeven, wijzen daarop evenals de reacties van de bijna 100.000 proevers in de 150 grotere Albert Heijn-filialen. Die waardering vindt zijn oorzaak in het feit dat de Grapefruit van Royal Club niet te zoet is maar ook niet te bitter. Reden te meer voor Vrumona het produkt in de toekomst mede door gratis proeverijen te ondersteunen. PRESENTATIE Maar daar blijft het niet bij. Royal Club Grapefruit wordt ook ondersteund met televisiereclame. En van de zestig Royal Club radiospots die dit jaar worden uitge zonden, is de helft bestemd als ondersteu ning voor Royal Club Grapefruit. Het bitter/dry segment is niet groot. Het aandeel ervan in de totaalmarkt voor fris dranken bedraagt rond 1,5%. De winstge vendheid van Royal Club Grapefruit wordt bepaald door de goede prijsstelling waarbij een hogere marge kan worden gereali seerd. Een opvallende presentatie in de winkel, bij voorkeur samen met de overige smaken van het Royal Club assortiment, geeft een zo hoog mogelijk rendement van de schapruimte. PROMOTIE In augustus zijn alle literflessen van Royal Club Tonic, Bitter Lemon, Ginger Ale en Gra pefruit uitgeleverd met speciale etiketten. Op de etiketten staat vermeld welke speciale con sumenten-actie tot eind september loopt. Royal Club biedt namelijk elke consument die twee Royal Club merkjes vergezeld van f 7,50 opstuurt, een fraai verzilverde flessenhanger aan. Ook kan de consument opgeven welke naam hij in de flessenhanger gegraveerd wil hebben. De merkjes zitten in de doppen van de Royal Club literflessen. Wanneer er geen merkjes worden meegestuurd moetf 10, - wor den bijbetaald. Deze aanbieding wordt onder steund door kratinsteekkaarten waaraan een bakje met bestelformulieren is bevestigd. Met dit thema is half augustus een campagne in de levensmidde lenvakbladen gestart. Doel hier van is de detaillist ervan te over tuigen dat hij er goed aan doet maar één merk tonic en bitter lemon te voeren: Royal Club. Uit de Nielsen cijfers blijkt, dat Royal Club Tonic en Royal Club Bitter Lemon bij de zelfstandige detaillist zowel de hoogste omzet in geld als de hoogste afzet in liters per verhandelende winkel realiseren. Voorts heeft Nielsen geconstateerd, dat het voeren van meer dan één merk tonic of bitter lemon geen extra omzet oplevert. En uiteindelijk betreft het hier relatief 'kleine' smaken, die de detaillist (wil hij een opti maal rendement uit zijn schap- ruimnte halen) als het ware dwin gen selectief te zijn bij de keuze van merken. Wat ligt er dan meer voor de hand dan dat hij kiest voor het meest verkochte merk. Bovendien het merk dat hem de hoogste marge oplevert: Royal Club. GEMIDDELDE VERKOPEN PER WINKEL IN LITERS Grootwinkelbedrijven Zelfstandig groot O/N '82 J/J'84 O/N'82 J/J'84 Royal Club Grapefruit 20 75 10 16 Bitter Orange 61 20 8 14 Bitter Lemon 175 223 52 64 Totaal 256 318 70 94 (tabel II) Royal Club 16

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 16