den. Daarna worden de stallen schoonge maakt en opgestrooid. Ieder paard krijgt een portie hooi. Hierna hebben we tijd om wat administratie bij te werken. Elk paard heeft een stamboek. We moeten daarin nauwkeurig bijhouden wanneer de veearts komt, welke injecties ze krijgen, welke ziektes zich voordoen enzovoorts. De paar den die uit rijden gaan, worden vervolgens schoongemaakt en ingespannen. Ook de tuigen moeten dagelijks uitgewassen en gepoetst worden. Leveranciers komen en gaan en af en toe gaan we naar Zoeter- woude om de paarden daar te verzorgen. Ook de wagens moeten natuurlijk onder houden worden. In de garage staan de Hei- neken en de Amstel spanwagen en de Hei- neken bierkoets. Momenteel gaan we de Heineken spankar totaal opknappen", ver telt Wouter. "Die wagen is helemaal van eikehout gemaakt. Er liggen ongeveer zes tig authentieke eiken bierfusten op. Die zijn destijds geheel gerestaureerd en dat moet natuurlijk goed bijgehouden wor den." OP PAD "Sinds kort nemen we weer aan evenemen ten deel met de spanwagens. We hebben eerst een tijdje moeten trainen met de paar den voordat ze voldoende gewend waren. We kunnen nu weer op pad, want daar gaat het uiteindelijk om. Het is een gewilde attractie, de spanwagens met deze paar den. We kunnen niet aan alle verzoeken voldoen, maar als we ergens zijn dan is de belangstelling overweldigend. Ook wan neer de paarden in vreemde stallen moeten logeren krijgen we altijd veel hulp van der den", zegt Wouter de la Haye terwijl hij tevreden naar 'zijn' Shires kijkt. Een zeer groot, koudbloed werkpaard met reuzekrachten, een goedaardig karakter en een rustig temperament. Dat is de typering die Wouter Slob, paardenkenner en auteur van vele paardenboeken, aan het ras geeft. De Shire is tegenwoordig mogelijk het sterkste werkpaard ter wereld. Ook in de oudheid was het paardenras al beroemd. De Shire werd toen gebruikt als het zwaarste Ridderpaard. Het ras dankt zijn naam aan de zogenaamde "shires', de Engelse graafschappen waarvan de namen op 'shire' eindigen zoals Northamptonshire. Tegenwoordig zijn de fokgebieden en stoeterijen over heel Engeland en Ierland verspreid. Shires hebben een schofthoogte van minstens 1.70 m en trekken met gemak een gewicht van 5 ton. De meest voorkomende kleur is bruin. Zwart is zeldzamer. Hoewel de Shire het meest bekend staat als trekpaard, wordt het in Engeland ook ingezet bij een groot aantal officiële gelegenheden. Met zijn zijde-achtige glans en feestelijke tuigen is de Shire ook een indrukwekkend 'gala-paard'.

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 15