Coebergh Ice op reis Bokma geniet in ons land grote bekendheid en heeft in de vaderlandse drankenhistorie altijd een grote plaats ingenomen. Bij het onderzoek van Adformatie, weekblad voor reclame en marketing (15 maart jl.) naar de merkenbekendheid, kwam Bokma met een mime voorsprong als eerste uit de bus bij de groep 'sterk alcoholhoudende dranken'. Bokma is natuurlijk in de eerste plaats be kend door de jonge graanjenever echter ook de oude genever kent vele liefhebbers. Het verschil tussen de tweejenevers is niet de leeftijd van het produkt zelf, oude genever bestond gewoon wat eerder vandaar de toe voeging oud. Maar de dranken verschillen wèl in smaak en de oude genever bevat bo vendien 3% meer alcohol. Bepalend voor het karakter van jenevers is het distillaat. Dit distillaat is moutwijn die op een, voorjong en oud verschillend, kruidenmengsel wordt overgehaald. Daarna wordt bij beidejenevers het distillaat gemengd met neutrale alcohol. De verwerkte hoeveelheid distillaat is voor jonge en oude jenever verschillend. Dit is echter een van de geheimen van Bokma. OUD EN NIEUW De bekendheid, de historische positie èn na tuurlijk de uitstekende kwaliteit van Bokma hebben ertoe geleid dat Bokma oude gene ver marktleider in dit segment is. Bij kenners geniet oude genever veel waardering in com binatie met haring. Het is een goed gebruik om de eerste 'hollandse nieuwe' te laten ver gezellen door oude genever. Bokma speelt hierop in met een actie voor de slijters en de horeca onder het motto: "Vier nu oud en nieuw". De actie wordt gehouden omstreeks de le juni, rond die tijd wordt namelijk de eerste nieuwe haring in ons land verwacht. Met be hulp van winkelmateriaal zal de slijter de aan dacht van de consument op Bokma's oude genever kunnen vestigen. Het materiaal be staat uit een displaykaart, waarin een fles Bokma geplaatst kan worden, en posters. Voor de horeca zijn er speciale pakketten. De afnemers van de aan de actie deelnemende drankenhandels ontvangen bij afname van 3 flessen oude Bokma een 'maatjespakket'. Dit pakket bevat 150 haringprikkers voorzien van een Bokma vlaggetje, 5 tafelkaartjes en een poster. In het mei-nummer van het Dranken journaal zal de actie worden aangekondigd en ook in Misset's Horeca en het Slijtervak blad worden advertenties geplaatst. Het pu bliek zal in de Telegraaf van zaterdag 2 juni een aankondigings-advertentie aantreffen. Bokma verwacht dat het deze zomer een vro lijk 'oud en nieuw' zal worden. De A.D. C.N. (Art Directors Club Nederland) jureert eenmaal perjaar het ingezonden crea tieve werk (advertenties, televisie-commer cials etc.) van alle reclamebureaus. Zowel de leden van de A.D.C.N. als eenjaarlijks wisse lendejury van 10 creatieve topmensen beoor deelt dan welke uitingen in de prijzen vallen. Begin maart zijn in het Amsterdamse Tuchinski theater de prijzen uitgereikt waar bij de Gedistilleerd en Wijngroep Neder land tweemaal in de prijzen viel. Er was een jaarprijs voor de vakblad-advertentie van Zwarte Kip advocaat en een jaarprijs voorde Hoppe televisie-commercial die zich op de luchthaven Schiphol afspeelt. De A.D.C.N.-jaarprijzen worden gesymboli seerd in de vorm van lampen. Coebergh reist ditjaar voor promotie van haar bessenjevener langs tal van Nederlandse consumentenbeurzen. Speciaal hiervoor is er een promotie-stand ontworpen waar de nieuwe commercial met Patty Brard getoond zal worden en de consument in de gele- geheid wordt gesteld kennis te maken met Coebergh met ijsblokjes. De Coebergh pro motie-stand zal te vinden zijn op de volgende beurzen: Welverdiende aandacht voor Bokma's oude genever 27 april -16 mei Alles voor Eva Maastricht 24 augustus - 2 september Jaarbeurs Groningen 7-16 september Leidato Leiden 19 - 24 september Jaarbeurs van het Oosten Zutphen 5 -14 oktober Femina Rotterdam 26 oktober -1 november Rijnhal Fair Arnhem btkroning jury van ti«n categorie ster-commercials opdrecMjew' g»di»till«»rd *ij#gro«p

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 8