Peter Knegjens, de man van de 'goudgele rakker' en de 'gebottelde glimlach' kondigde hem met zijn welbekende bespraaktheid aan: Jan Lenferink, die nu al razend populaire maker en TV-presentator van RUR die ter gelegenheid van de introductie van het boek 'BIER' op 21 maart jongstleden bij Hei- neken in Zoeterwoude een speciale RUR-op-reis-presenteerde. En het zal niemand verbazen: in deze RUR stond bier centraal. Zo'n honderdvijftig genodigden, voor het merendeel journalisten, hadden zich op de dag dat de lente èn de boekenweek begon naar Zoeterwoude begeven om de 'doop' van het boek "BIER" bij te wonen. Zij vorm den Lenferinks publiek in een entourage die vrijwel identiek was aan de televisie-enscene ring van het programma RUR. Met zijn gas ten IJfTBlokker, café-houdster Alma Boers- ma en Vrij Nederland-journalist Martin van Amerongen nam hij een aantal facetten van bier onder de loep. Alma Boersma van het fameuze café Ome Ko (officieel De Gooi- sche Boer) in Muiden vormde de verper soonlijking van de Nederlandse horeca, die ook in het boek zoveel aandacht krijgt. IJff Blokker die behalve als Barend Servet en acteur in Beppie Nooy's volkstoneel een re putatie als bierkenner, bieriiefhcbber en thuisbrouwer heeft opgebouwd 'onthulde' datje vooral veel van bier te weten komt alsje veel proeft Martin van Amerongen was de herkenbare factor voor de aanwezige journalisten. Zijn statements dat journalistiek niet zonder drank kan en dat journalisten meer drinken dan andere mensen 'omdat zij het nu een maal zwaarder hebben', leverden hem instemmend applaus op. Na RUR volgde de officiële overhandiging door de heer Snoep, algemeen directeur van Heineken Nederland B.V., van de eerste exemplaren aan schrijver Otto Holzhaus en vormgever Leo van Noppen. Door het openslaan van de eerste pagina van een reusachtige replica van het boek kwam een stroom gerst vrij, symboliserend de voor bier zo belangrijke grondstof. Na de samen stellers kregen ook Jan Lenferink en zijn gas ten een exemplaar van het boek overhan digd. Met deze feestelijke introductie werd het startsein gegeven voor de verkoop van het boek dat verschijnt in een oplage van honderdduizend exemplaren. Alle ruim twintigduizend Heineken, Amstel of Ridder bier schenkende horeca-afnemers hebben het boek gratis toegezonden gekregen. Ook alle Heineken medewerkers kregen het boek cadeau. Voor alle andere geïnteresseerden in bier is het boek voor f 18^50 verkrijgbaar in de boekwinkels en kiosken. Heineken onder steunt de verkoop van het boek met adver tentie-campagnes in de tijdschriften. RUR in teken vanhier'

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 4