Bier is een onderwerp dat velen boeit, dat gespreksstof is op vele momenten. En natuurlijk niet in de laatste plaats: het is een geliefde dorstlesser. Naast het prominente deel dat Heineken heeft in de bier- produktie van Nederland wil Heineken met de introductie van het boek 'Bier' een bijdrage leveren aan de kennis over 't gerstenat. Er is zeker al het nodige door leken en de: kundigen gezegd en geschreven ovi bier. Door de jaren heen heeft het redenaar^/ en schrijvers geïnspireerd. Lofuitingen, kriti sche beschouwingen, inventarisaties: op vele plaatsen en op vele momenten komen we bier tegen. En natuurlijk niet op de laatste plaats daar waar 't thuishoort: in het horeca bedrijf en tijdens een gezellig moment thuis. Hoewel er dus al veel over bier aan het papier is toevertrouwd en er veel bekend is over het gerstenat, bestaan er ook veel misverstan den. En er zijn toch ook een heleboel facet ten ervan bij grote groepen mensen onbe kend. Omdat bier zo populair is en omdat wij als Heineken, veel 'klanten' van onze pro- dukten hebben, is op ons initiatief een boek over bier uitgebracht. Op een amusante manier worden tal van wetenswaardigheden naar voren gebracht. Feiten, anecdotes, his torische en actuele zaken rond het bier zijn op een smakelijke wijze te boek gesteld. Heb bouwproces, de kwaliteitsbewaking, de rol van de computer bij het brouwen en het ge bruik van grondstoffen krijgen in het 178 pagina's tellende boek ruime aandacht. Voor het bijeenbrengen van feiten en we tenswaardigheden heeft auteur/copywriter Otto Holzhaus zich bijna een jaar verdiept in alles wat met bier te maken heeft. Hij heeft gesprekken gevoerd met tal van aan bier ver wante en verknochte Nederlanders. Samen met de elf fotografen en zeventien illustrato ren onder leiding van artdirector Leo van Noppen en de Heineken medewerkers van de afdelingen Marketing en Public Relations die de gehele produktie begeleidden, heeft de schrijver een hommage aan biergemaakt. Het boek bevat prachtige illustraties, schitte rende foto's en is geschreven op een manier die uitnodigt tot doorlezen. Door z'n opzet en vooral door z'n volledigheid is het een boek geworden waarvan de bierliefhebbers zullen smullen. Maar ook voor niet-bier- drinkers is het een uniek kijk-en leesboek dat vele uren zal boeien. Op de twee volgende pagina's kunt u lezen op welke wijze het boek 'Bier' op de eerste dag van de Boekenweek is gepresenteerd. I Bierigheden te boek gesteld eerst Diet toen brood bier als water' bierschoon indianenbier* bierm eermin wild bier» bier bracht redding bierliefde kajuitsbier en r.og teel meer 3

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 3