Iepen in de bnuuierii De face-lift van congieshotel- veigadercentrum Koningshof Veldhoven Koningshof, oorspronkelijk een na-oorlogs kloostercomplex, werd in 1977 verbouwd en aangepast tot congres-, vergader- en trainingscentrum met faciliteiten voor groepen van 7 tot 700 personen en een hotelaccommodatie van 354 bedden. Het centrum kreeg in de loop der jaren steeds grotere bekendheid en had over klandizie zeker niet te klagen. Maar ondanks dit succes ontstonden er toch plannen voor verbetering. Men wilde de gasten, die zich tijdens de werkuren in de vrij zakelijk inge richte vergaderzalen bevinden, daarbuiten een warmere en vriendelijke sfeer bieden. Bovendien bestond de wens het restaurant en het recreatiegedeelte uit te breiden. In sa menwerking met Heineken's Bouwbureau werd bekeken welke afdelingen er voor ver betering in aanmerking kwamen. Resultaat hiervan was dat het Bouwbureau de schets- plannen leverde voor uitbreiding van restau rant en keuken en aanpassing van hal, café- bar en videozaal. Ook werden gedetailleerde ontwerpen gemaakt voor de vernieuwing van het interieur. INGRIJPEND "Koningshof Veldhoven krijgt een ferme opknapbeurt. Niet dat u of wij nou zo onte vreden zijn over de huidige accommodatie, maar toch weet u beter dan wie ook hoe be langrijk de sfeer en atmosfeer zijn voor het welslagen van trainingen en vergaderingen, congressen en feestelijke samenkomsten. Ook wij beseffen dat. Het is ónze taak om de optimale condities te scheppen voor de gas ten die tijdelijk domicilie bij ons kiezen. Condities om te werken, te eten en te ont spannen." Aldus de inleiding van de bro chure die aan de relaties van Koningshof werd gestuurd om hen van de ingrijpende re novatie op de hoogte te stellen. De werk zaamheden zouden in de drie zomermaan den van 1983 worden uitgevoerd, een tijd die qua vergaderingen en conferenties het meest rustig is. Door één binnenplaats te bebouwen kon het restaurant met 400 m2 worden uitgebreid. Het nieuwe gedeelte is compleet ingericht met een buffet en aangrenzende expeditie- en opslagruimte en kan door middel van een wand in tweeën worden gedeeld. Het oude restaurant (ca. 325 m werd geheel gereno veerd en opnieuw, nu echter sfeervoller, ingericht. Omdat de grootte van de groepen nogal wisselend is, bieden mobiele schei dingselementen de mogelijkheid tot op deling van de ruimte. Een speciaal ontwor pen wagentje vergemakkelijkt de verplaat sing van deze elementen. Om gelijke tred te kunnen houden met de capaciteit van het restaurant kreeg de keuken er 80 m2 bij en werd zij efficiënter ingericht met onder meer een kotfie pantiy. De hal, een centrum waar op tal van ruimten uitkomen, ziet er met z'n nieuwe betimmering en verlichting zeerluxe uit en herbergt een sfeervolle receptie,garde robes, telefooncellen en een lounge. INDOOR RECREATIE Het sousterrain werd zodanig verbouwd dat een nieuw café-biljart direct bij de bar kan worden getrokken waardoor een in drie delen te scheiden ruimte is ontstaan van 335 m Door deze afscheiding is benutting voor verschillende recepties en partijen mogelijk. Het barbuffet werd aangepast en het geheel is opnieuw ingericht evenals de ruimten voor tafeltennis, speelautomaten en darts. De gasten hoeven zich in het Konings hof dus geen moment te vervelen en om ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU 20

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 20