HeinEken in het buitenland .3 .3 5 6 CD "S cö Ph X* CD *10 O CO ■g ,-s\' CO Ph O O O CÖ 16 nln het vorige nummer van Tap en Schap kondigden wij u het ont werpplan aan voor de samenwerking tussen Heineken Internationaal Beheer B.V. en Brasseries et Glacières Internationales (B.G.I.) in Frankrijk. Inmiddels hebben de Franse autoriteiten dit plan goedgekeurd en hebben Fleineken en B.G.I. een definitieve overeenkomst gesloten. Besloten is een houdstermaatschappij opte richten Waarin de Franse belangen van Fleineken, te weten Heineken France en van B.G.I.te weten Union de Brasseries en Pelforth worden ingebracht. Behalve haar dochter maatschappij Heineken France zal Heineken verder ±300 miljoen Fransefrancs (±115 miljoen gulden) in brengen. In deze houdster maatschappij zal Heineken voor 51% en B.G.I. voor 49% deelnemen. De nieuwe groep, Sogebra geheten, zal 9 brouwerijen omvatten met een jaarproduktie van 6,5 miljoen hectoliter. Het totaal aantal medewer kers bedraagt 4.997. Met een marktaandeel van circa 25% zal Sogebra een tweede plaats op de Franse biermarkt innemen. De be langrijkste merken die worden gevoerd zijn: Heineken, Mutzig, "33", Pelforth, George Killian en Panach (shandy). I Op maandag 13 februari 1984 lis het distributie- contract ondertekend tlfssen Amstel Brouwerijen B.V. en Thabeer Trading Contrac ting Co voor het distribueren van Amstel Brew in centraal en west Saoedi-Arabië. Amstel Brew is een niet- alcoholhoudende mout- drank, die geproduceerd wordt in de Heineken brouwerij in Den Bosch. Het is bereid uit 100% mout. Amstel Brew, een bier dat dus geen alcohol bevat, is speciaal ontwikkeld voor landen waar geen alcohol mag worden gedronken. Een van die landen, waar de Islam de consumptie van alcohol verbiedt, is Saoedi-Arabië. Andere landen waar Amstel Brew wordt afgezet zijn bijvoor beeld de Verenigde Arabische Emiraten en Oman. Amstel Brew is een alternatief voor een alcohol houdend bieren wordt vooral gedronken vanwege het verfrissende karakter. Amstel Brew wordt op de markt gebracht in 33 cl flessen en blikken. Beide verpakkingen zijn per stuk of per six-pack te verkrijgen. Uiteraard hebben zij een voor de Arabische consu ment leesbare etikettering: deze is zowel in het Engels als in het Arabisch gesteld. Ook de produktie- en houdbaarheidsdatum, waarvan de vermelding verplicht is, kennen twee versies. Deze zijn aange duid volgens de Grego riaanse ('onze') kalenderen volgens de Hegira (Islami tische). 1984 in de Grego riaanse jaartelling is bijvoor beeld 1404 Hegira. In het oosten van Saoedi- Arabië heeft Amstel Brew sinds vier jaar een vaste marktpositie. Daar wordt het gedistribueerd door Mohammed R. Alghamdi Partners Co. De distributie voor centraal en west Saoedi-Arabië wordt sinds 13 februari verzorgd door Thabeer Trading Con tracting Co. Thabeer is een werkmaatschappij van de Jam Joom Group of Companies, die in Saoedi- Arabië, de V.S. en Europa vele financiële belangen heeft. Thabeer is een distributie organisatie die zich vooral richt op food en non-food produkten. Nederlandse produkten zijn het bedrijf niet vreemd, want Calvé pindakaas en De Betuwe jam behoren tot de belang rijkste produkten! Naast Amstel Brew zullen Thabeer en Alghamdi ook de distributie van B3 vruch tesappen gaan verzorgen in Saoedi-Arabië. Oh CÖ **0 3 I Op zijn vlucht deed de Uiver ook Singapore aan. De heer A.F. Kiljan van Heuven, general manager van Heineken Oceania, greep de gelegenheid aan de bemanning te verwel komen. Op de foto ziet u het echtpaar Kiljan van Heuven met gezagvoerder Plesman in de hangar van Heli-Oriënt te Singapore. M Enige tijd gele- Vp den vond bij Amstel Brewery Canada Ltd. te Hamilton de eerste botteling plaats van het nieuw ontwikkelde Grizzly Beer. Dit bier is spe ciaal ontwikkeld voor de Noord-Amerikaanse markt en zal voor de Verenigde Staten worden geïmpor teerd door Van Munching Co. Op de foto ziet u de symbolische overhandiging van de eeste doos Grizzly Beer aan de heer M.H. Rijkens (general manager van Amstel Canada) door Steve Hannon (bottling hall super visor). De heren A.P. Burik (regional technical manager) en H. Gerritsen (brewery manager) kijken belangstellend toe.

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 16