Unieke veipakking voor schenkwijn yiNdelaCAVE Wiwi, LANC Onder het motto 'Goede wijn behoeft geen fles' presenteert Wijnhandel Reuchlin haar nieuwe verpakking voor de, eveneens nieuwe, schenkwijn Vin de la Cave. Ruim 70% van de wijnomzet in de horeca komt voor rekening van de schenkwijn. Wijnhandel Reuchlin, onderdeel van de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V., heeft een groot aandeel in deze omzet en de verwachting is dat de afzet zal blijven stijgenOp basis van deze ontwikke lingen ontstond het idee om te zoeken naar een grootverpakking voor schenkwijn. VOORWAARDEN Het was bekend dat ook in Australië, maar vooral in Engeland al geruime tijd met ver schillende soorten grootverpakking werd gewerkt zoals onder andere het drijfgassys- teem en het 'bag-in-box'systeem. Reuchlin besloot bij haar keuze gebruik te maken van deze ontwikkelingen. Er werden natuurlijk wel vooraf voorwaarden gesteld aan het te kiezen systeem zoals: het moest een verpakking voor 10 liter zijn, de kwali teit van de schenkwijn èn de eventuele tap- apparatuur moest voldoen aan de hoge eisen van Reuchlin, geen gebruik van gas om de wijn te kunnen tappen of bewaren en in verband met de lange aanvoerlijn moest houdbaarheid gegarandeerd zijn. WIJNDOOS De keuze viel na uitgebreid onderzoek en een proefperiode van ruim een half jaar in enkele horeca-exploitaties in het zuiden van ons land, op het zogenaamde 'bag-in- box'systeem: de wijndoos. Deze doos voldoet aan alle vooraf gestelde voorwaarden: er wordt géén gas gebruikt, wat immers de neiging heeft om vrij snel in de wijn door te dringen zodat het risico bestaat dat er een heel andere wijn uitkomt dan erin gaat. De wijn wordt verpakt in gemetaliseerde zakken van meerdere lagen, zodat de invloed van lucht op de wijn gering is wat de houdbaarheidheid ten goede komt. Ook al heeft schenkwijn een hoge omzetsnelheid, toch wil Reuchlin haar afnemers de garantie geven dat de wijn goed en lang houdbaar is. De doos wordt dan ook voorzien van een code die een houdbaarheid van minimaal 4 maanden aangeeft. En tenslotte is een doos voor zowel de groothandel als de horeca-onder- nemer en zijn personeel makkelijk hanteer baar. METHODE De dozen worden in Frankrijk afgevuld bij een van de weinige leveranciers die al beschikt over de nodige kennis en appara- De wijndoos: niet meer ontkurken, geen lege flessen en geen restjes wijn. tuur voor deze specifieke manier van ver pakken en bovendien een uitstekende Vin de table Francais levert. De volkomen ste riel vervaardigde zakken worden afgevuld met Vin de la Cave Rouge, Blanc sec of Blanc demi-sec, voorzien van een eenmalig plastic tapje en in de kartonnen doos geplaatst. Behalve dat natuurlijk op de doos staat welke Vin de la Cave hij bevat, is dit ook te zien aan een gekleurde band. Bij ingebruikneming behoeft slechts de per foratie van de doos te worden geopend waardoor het tapje tevoorschijn komt en de wijn kan getapt worden. Verlies is er niet want de zak wordt vacuüm getrokken en er kan desnoods achterelkaar, tien liter wijn (de inhoud van 14 flessen wijn) getapt wor den. PRESENTATIE Gelijktijdig met de wijndoos introduceert Reuchlin bijbehorende tapsystemen. Zoals het goed ogende triple bar systeem, bestaande uit drie isolerende kunststof vaatjes waarvan de onderste twee (bestemd voor de witte wijn) gekoeld zijn. Het gemak dient hier de mens want de bediening is hier simpel: het deksel wordt van het vaatje gehaald, de de voorgekoelde wijndoos waarvan de perforatie is geopend wordt erin gezet, deksel weer dicht, tapkop bor gen en het vaatje is klaar voor gebruik. Er is ook een pompsysteem. Voor die zaken waar geen plaats is voor drie vaatjes of waar /INdel»CAVE BLANC De goed ogende 'triple bar'. geen mogelijkheid tot voorkoeling bestaat, zij n er witte porseleinen handpompenOok hier geldt eenvoud en gemak. De doos wordt in een houder geplaatst en door mid del van een koppelstuk aangesloten op een slang. Het bijzondere van dit pompsysteem is dat er meerdere dozen parallel gescha keld kunnen worden en er desgewenst per hoeveelheid (glas of karaf) gedoseerd kan worden. Voor die horecabedrijven waar gebruik wordt gemaakt van een automatisch buffet zal de wijndoos zonder bezwaar te gebrui ken zijn. Het aansluiten gebeurt op dezelfde wijze als bij het pompsysteem en het is mogelijk een aansluiting met een bestaand telsysteem te maken. Het wijnvat systeem en de handpompjes worden door de Commercieel Technische Dienst geplaatst terwijl de Horeca Tap Ser vice voor de reiniging van de leidingen zorgt. Ambachtelijk wijn tappen met de witte porseleinen handpompen. flN^CAVE ROUGE BLANC |3Q\VE

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 7