Hoppe's cocktail- en longdrink competitie likeuren geproefd worden en elders op deze pagina kunt u lezen welke cocktails de Nederlandse barkeepers met deze likeuren bedacht hebben. GOED GASTHEERSCHAP Het gehele achterste gedeelte van de uitge breide stand was gereserveerd voor de ser vice afdelingen van Heineken Nederland B.V.: Horeca Tap Service, Bouwbureau, Heineken Automatiserings Groep en Horeca Ontwikkeling. Het zijn deze afde lingen die de horeca-ondernemers met raad en daad bijstaan en zij verdienden dus een ruime plaats op deze horecabeurs. Bier is in de horeca veruit de meest gedron ken drank en een goede presentatie is nood zaak. De Horeca Tap Service is bij uitstek de dienst die de ondernemer helpt de bier presentatie op een zo hoog mogelijk niveau te houden. Menigeen zal het artikel hebben gelezen in Misset's Horeca nr. 1 (6 januari). Onder de titel "Hoe helder is ons pilsje" werd het resultaat bekend gemaakt van een onderzoek dat Misset hield naar aanleiding van het opheffen van de CV Bierwacht. Hieruit bleek dat de helft van de caféhou ders, die van de diensten van een reinigings- bedrijf gebruik maken, tevreden is. Met een beetje trots citeren wij uit het artikel: "De hoge waardering voor de Horeca Tap Service houdt zeer waarschijnlijk verband met de uitgebreide service". We kunnen dus concluderen dat de grote waarde die wij hechten aan reinigen èn preventief onder houd, door de afnemers wordt gewaar deerd. Terugkijkend kunnen we beslist weer van een geslaagde beurs spreken. We zijn er zeker van dat het grootste gedeelte van de ruim 90.000 bezoekers die dit jaar de Hore- cava bezochten, een bezoek aan de Heine ken stand heeft gebracht. Hierdoor waren wij ruimschoots in de gelegenheid om zowel de zakelijke als de vriendschappelijke ban den met onze afnemers op ongedwongen wijze aan te halen. De Gedistilleerd en Wijngroep Nederland schreef vorig jaar een cocktail- en longdrink com petitie uit ter gelegenheid van de introductie van de ver nieuwde Hoppe likeuren. De wedstrijd werd georganiseerd in samenwerking met de Nederlandse Bartenders Club en alle barkeepers in Nederland konden er aan meedoen. Win naar werd de heer K. Ruiter van café Theo Ruiter aan de Rozengracht in Amsterdam. Zijn cocktail "Snow White" gemaakt met Hoppe Maras quin, witte Crème de Cacao, witte rum en slagroom, werd door de jury uitverkoren tot de beste. Hoppe beloonde de trotse winnaar met een reis voor twee personen naar New York. Voordat echter de jury de uitslag van de wedstrijd bekend kon maken, waren er al heel wat likeursoorten in de gla zen gevloeid. SELECTIE De voorronde vond plaats op 9 december. Honderden inzen dingen werden beoordeeld op orginaliteit, creativiteit en pre sentatie waarna van elke likeur soort er 3 cocktails of long drinks overgingen naar de vol gende ronde. Een jury bestaande uit drie leden van de Nederlandse Bartenders Club en drie Heineken medewer kers, koos in de halve finale op Vakmensen aan 't werk. 19 december van elke soort één winnaar. Het waren deze negen finalisten die een uitnodiging ontvingen om met intoducées de finale bij te wonen die op de eerste dag van de Horeca va, in een van de zalen van de RAI gehouden zou worden. SPANNEND En terwijl op die bewuste 9e januari beneden in de RAI een gezellige drukte heerste, vond boven in een rustige en gecon centreerde sfeer de 'eindstrijd' plaats. Hetzelfde team barkee pers dat dit ook tijdens de halve finale had gedaan, mixte op voortreffelijke wijze de cock tails en longdrinks. Er waren klinkende namen bij als 'Blue Gini', 'Caribbean Dream' en 'Malle Meid' op basis van res pectievelijk Blue Curacao, Apricot Brandy en Parfait Amour. Het publiek volgde aandachtig de verrichtingen van de jury die geconcentreerd proefde en keurde. Het werd spannend toen na telling bleek dat er twee inzendingen met een gelijk aantal punten eindig den. Nog een rondje keuren dus. Maar hierna kon toch de voorzitter van de jury, de heer J.G. van Hagen (president van de Nederlandse Bartenders Club) plaatsnemen achter de microfoon om de uitslag bekend te maken. In een korte Winnaar K. Ruiter (links) ontvangt uit handen van de heer J. van der Zee zijn oorkonde. Ruiken toespraak vooraf benadrukte hij dat hij deze competitie een uitstekend idee vond en dat hiermee weer eens werd bewe zen, dat likeuren bij uitstek geschikt zijn voor het maken van cocktails en longdrinks. Hierna nodigde hij de directeur van de Gedistilleerd en Wijn- groep Nederland, J. van der Zee uit de prijzen uit te reiken. Zes inzendingen ontvingen een eervolle vermelding en moch ten een kristallen cocktailglas, een fles Ruinart Champagne en een bon voor een diner voor 2 personen in ontvangst nemen. De derde prijs was voor de heer M.J. Hamers die een 3-daagse reis voor twee personen naar Londen won en het duo H. Bootsman en K. Hoep mogen van de jury 2 dagen naar Brus sel omdat zij de tweede prijs wonnen. Wij zeiden het al een trotse Karei Ruiter nam de eer ste prijs in ontvangst. Alle 'reis- winnaars' krijgen van Hoppe zakgeld mee en ontvingen tevens een fles Champagne, een verzilverde cocktailshaker en een oorkonde. Bent u inmiddels benieuwd geworden naar de recepten van de cocktails en longdrinks? Welnu, in het voorjaar zal er een Hoppe receptenboekje verschijnen met daarin een selectie van de inzendingen. Proeven 5 OOKKOnüt :v Kuiter

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 5