BOKMA BODEGA CHECK-POINT BOKIVI/^: Al sinds 1975 maakt de Bokma Bodega deel uit van café-restaurant de Heineken Hoek op het Leidseplein. De opzet was dat deze bodega als een proeflokaal voor het, des tijds wat meer uitgebreide, assortiment Bokma produkten zou dienen. Jammer genoeg kwam het lokaal niet helemaal uit de verf want het zat een beetje verstopt ach ter in de Heineken Hoek en had ook geen eigen ingang. Gelukkig is daar nu verandering in geko men In combinatie met de renovatie van de Heineken Hoek, zowel luifel als gevel waren aan vernieuwing toe, besloot men de Bokma Bodega 'onder handen te nemen'. Dit resulteerde in een rigoreuze verbou wing van de binnenkant en... er kwam nu ook een eigen ingang aan het Kleine-Gart- manplantsoen (hoek Leidseplein). Was het pand vroeger ingericht als 'bruine kroeg' het is nu omgetoverd tot 'blond' café. Heineken's Bouwbureau, dat de ver bouwing uitvoerde, maakte veelvuldig gebruik van licht eikenhout, lichtelementen en messing. Dat licht niet vanzelfsprekend kil betekent bewijst Bokma's nieuwe bode ga. Door diverse besloten zitjes en niveau verschillen is het een intieme bar geworden met ruim veertig zitplaatsen. De vele Bokma reclame-uitingen herinne ren de gasten eraan in welk etablissement men vertoeft en het is de bedoeling om in de toekomst door tal van speciale acties rondom de Bokma produkten, hierop nog eens extra de aandacht te vestigen. Op de eerste dag van december opende Amsterdam's burgemeester Van Thijn op feestelijke wijze café Check-Point op het Leidseplein. Voor onze brouwerij was deze opening dubbel feestelijk want tegelijker tijd was dit de ingebruikname van de 500ste kelderbierinstallatie. Het initiatief om in de voormalige politiepost een café te vestigen ging uit van C.V. Het Leidsepleintje (een zestal horeca-ondernemers van het Leidse plein). Zijn naam dankt het café aan een prijsvraag die werd uitgeschreven door Het Parool. De lezers konden suggesties voor een naam insturen met als enige voorwaar de dat het een naam moest zijn die voor bui tenlandse toeristen makkelijk uitspreek- Vrolijke klanken buiten op het Leidseplein, binnen veel belangstellenden. baar was. Een jury waarin onder anderen Berend Boudewijn en schrijver Boudewijn Büch zitting hadden koos uiteindelijk voor de naam Check-PointEen zeer toepasseli j - ke naam want dit pand trekt niet alleen be zoekers voor een drankje of een hapje, maar herbergt ook een informatieruimte van het V.V.V. en het Gemeente Vervoer Bedrijf. Het gebouw is na restauratie werkelijk een sieraad voor het plein gewor den en vooral 's-zomers zal dit voorheen wat minder drukke gedeelte, door een ge zellig terras, beslist veel publiek trekken. Een feestelijke dronk op de opening. Rechts burgemeester Van Thijn, links Heineken's hoofd Horeca Nederland de heer Folmer en in het midden mevrouw Bijmans, voorzitter van C. V. Het Leidsepleintje. De heropening van de Bokma Bodega op 17 januari werd verricht door de heer P. Bok ma, links op de foto. Het interieur 3 Nieuwe gezichten op het Leidseplein

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 3