,1 SCHIERMONNIKO- GERS IN ZOETER- WOUDE (3) Eind vorig jaar werd de firma Schut uit Schiermonnik oog ontvangen op de brouwe rijvestiging te Zoeterwoude. Deze ontvangst was ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van de firma Schut jr. Al vele jaren langer is Schut een toonaangevend levensmid- delenbedrijf op het prachtige waddeneiland. De lange en inspannende reis die deze afnemers naar Zoeterwoude moesten maken werd ruim schoots beloond door een leerzame maar vooral ook ontspannende ontvangst. Op de foto poseert het gezel schap voor de dubbeldekker voordat de rondleiding langs de produktie-afdelingen begint. Nostalgie (4 en 5) Voor wie met weemoed denkt aan de tijden van weleer, is een bezoek aan Café 1900 in Haarlem beslist de moeite waard. Het café, gebouwd omstreeks 1850, werd na een brand in augustus vorig jaar gedeeltelijk ver woest. Maar drie enthousiaste ondernemers die gezamenlijk al enkele horecabedrijven in Haarlem exploiteren zagen wel iets in het pand en besloten het van de brouwerij te huren. Zij ontwierpen zelf het plan voor een nieuw interieur en besloten dat het een café 'oude stijl' zou worden. Alles zou consequent in stijl en met zo veel mogelijk origineel materiaal worden ingericht en om dat te bereiken werden er zelfs reizen naar België en Frankrijk onderno men. Wie nu het café aan de Barteljorisstraat binnenstapt waant zich in het Parijs van begin deze eeuw, de enige uitzondering is de kleding van de bezoekers. In het café kan niet alleen gedronken worden, maar er is ook een gezellige open keuken van waaruit kleine smakelijke gerechten worden geserveerd. Op foto 4 ziet u de loco-burge meester van Haarlem, de heer M.H. Kamphuis, die op 21 december Café 1900 opende en de verleiding niet kon weer staan om zelf een glas bier te tappen. Op foto 5 ziet u het interieur. Els in 't nieuw (6) Het bekende Lim burgse kruidenbitter Els La Vera, ook wel "Elske" genoemd, kreeg begin dit jaar een nieuw etiket. De vernieuwde uitmonstering benadrukt de ambachtelijk heid, Limburgse herkomst en historie van het Elske. Een goede start dus voor dit 100% natuurprodukt dat hiermee beslist de positieve afzetontwik- keling van 1983 zal kunnen voortzetten. 23

Heineken - Tap en Schap | 1984 | | pagina 23