Echte Ruesche UESCHE Vanaf 1 augustus is de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland gestart met de uitlevering van Meekma Beerenburg in een nieuwe uitmonstering. Meekma is geen onbekende naam voor de beerenburg-liefhebbers want deze 'echte Friesche Beerenburg' werd, voordat dit bedrijf in de zeventiger jaren door Coebergh werd overgenomen, op de markt gebracht door Meekma Distillateurs Drachten. Van oorsprong zijn de kruidenbitters, waartoe ook de beerenburg behoort, ontstaan als een soort geneesmiddel. Het begon met kruidenlikeuren die afkomstig waren uit de scheepsapotheek van de zeil schepen die om de Kaap zeilden. Tijdens deze lange reizen leefde de bemanning van scheepsbeschuit en gezouten vlees en vis. Om, ondanks deze eentonige scheepskost, te zorgen voor een goede spijsvertering, verstrekte de scheepsarts vaak een zacht, zoet en zeer kruidig drankje. Maar ook 'op het vaste land' waren de kruidendrankjes in trek. Men hechtte vooral veel geloof aan de heilzaamheid van bittere kruiden. Zo luidde een oud gezegde: "Bitter in de mond maakt het hart gezond". Uit deze gedachte zijn de bitters ontstaan. DE BAKERMAT De naam zegt het al: dè beerenburg komt uit Friesland, vandaar ook dat de landelijke consumptie van deze kruidenbitter in het noorden van ons land het hoogst is. Van de totale omzet wordt ongeveer 80% in de noordelijke drie provincies gerealiseerd. Na jonge jenever komt dit produkt op de tweede plaats. Gezien deze sterke regio nale binding zullen onze activiteiten in het horeca- en thuisverbruikkanaal zich dan ook voornamelijk op dit gebied richten. Er worden advertenties geplaatst in de regio nale dagbladen om de introductie te onder steunen. Voor de winkeliers is er aantrek kelijk winkelmateriaal zodat zij via een opvallende display de aandacht van de con sument kunnen trekken. Zowel voor de horeca als voor thuisverbruik zullen diverse acties ertoe bijdragen de echte Friesche Meekma Beerenburg een eigen plaats in de binnenlands gedistilleerd markt te geven. r# MEEKMA 7 Herboren Meekma, echte FViesche Beerenburg EcRRlfe 100 c! e

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 7