1* rmm Sinds de afgelopen zomer beschikt de afdeling Reclame Service en Verkoopbevordering over twee mobiele kelderbierinstallaties die ingezet kunnen worden bij grote evenementen. AMST Beafüdder Het afvullen van de mobiele kelderbierin- stallatie. Links de kelderbierwagen. Mobiele kelderbierinstallaties bij grote evenementen De twee installaties zijn ingebouwd in aanhangwagens en bestaan elk uit drie (horizontale) vaten a duizend liter. Het is hiermee mogelijk geworden nu ook tijdens grote evenementen van alle voordelen die het kelderbiersysteem biedt te kunnen pro fiteren. Dit houdt in: geen gesleep meer met fusten en flessen koolzuur, geen bier- verlies en..altijd een goed glas bier omdat de bierdruk en de temperatuur altijd juist en constant zijn. UITVOERING De installatie komt vrijwel overeen met de 'normale' kelderbieropstelling bij grote afnemers. Belangrijkste eisen voor de inzet van de wagens bij evenementen zijn: een omzet van minimaal 40 fusten, een net spanning van 380 volt en voldoende water druk ten behoeve van de reinigingsinstalla tie. De wagens beschikken tevens over een koelruimte voor andere dranken met een opslagcapaciteit van circa 100 kratten en een aan te bouwen complete bar met daar boven een uitschuifbare luifel die als regen en zonnescherm dienst kan doen. Indien gewenst kunnen twee extra buffetten, op een afstand van maximaal 25 meter, wor den aangeslotenEr kan dus op vijf tappun ten over een onderlinge afstand van 50 meter worden getapt. Dit voorkomt op grote evenementen grote toeloop van men sen op één punt. Het afvullen van de mobiele kelderbierin stallaties gebeurt, voor en tijdens het eve nement, via de kelderbierwagens. Gedu rende het gehele evenement blijft de wagen op het elektriciteitsnet aangesloten zodat dezelfde opslagcondities gelden als bij een normale kelderbierinstallatie. Ook is elke mobiele installatie voorzien van een stan daard reinigingsinstallatie waarmee vaten en aangesloten leidingen kunnen worden De vrachtwagen met daarachter de aan hangwagen met kelderbierinstallatie in Hei- neken uitvoering. gereinigd. Na reiniging kunnen de vaten weer worden gevuld. Dit betekent dat de wagens ook kunnen worden ingezet bij evenementen die enkele dagen duren. Afhankelijk van het gewenste biermerk, Heineken of Amstel, wordt er een Heine- ken of Amstel wagen ingezet. PRESENTATIE Om organisatoren van grote evenementen te informeren over de mogelijkheden van de mobiele kelderbierinstallaties, werd in samenwerking met het internationale ten- tenbedrijf Veldeman, op 21 juni in het Lim burgse Schinveld een presentatie georgani seerd. De gasten, voornamelijk organisa- Het evenement kan beginnen, de installatie staat klaar! toren van evenementen in het zuiden des lands, konden zich oriënteren over de diverse mogelijkheden voor de verzorging van hun evenementen. Enkele dagen na deze presentatie gaf een mobiele kelderbierinstallatie voor het eerst acte de présence in datzelfde Schinveld. Tijdens het drum- en showbandfestival, waaraan zo'n honderd verenigingen uit heel Nederland deelnamen, hadden de bezoekers de primeur van de eerste glazen bier getapt uit de mobiele kelderbierinstal latie. Ook de overige zomermaanden zijn de kelderbierinstallaties ingezet bij diverse grote evenementen in ons land. Kelderbier werd geschonken tijdens de Vier daagse in Nijmegen waar honderden toe schouwers tijdens het aanmoedigen van de deelnemers de kelen konden smeren met Heineken bier.

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 5