De parachutisten landden met hun parachutes, voorzien van Heineken vlaggen, op het terrein van de heer De Haan gadegeslagen door de vele toeristen. Historisch café MET MODERNE KELDERBIERIN- STALLATIE (4,5) Het beroemde café Hoppe (anno 1670) aan het Spui in Amster dam heeft sinds juli een kelder- bierinstallatie. Er ging heel wat breek- en zaagwerk aan vooraf maar in twee maanden tijd was de kelderbier 'operatie' gereali seerd. Eind juni werd de bar gewijzigd en werden de zeven vaten a 1000 liter, via een uitgezaagd gat in de vloer van het sta-gedeelte, in de kelder getakeld. Dit laatste gebeurde 's nachts zodat overdag het café gewoon kon blijven 'doordraaien'. De zeven tanks vormen twee installaties. De eerste met drie tanks werd op 6 juli geïnstalleerd, de vier tanks van de tweede installatie werden medio juli in werking gesteld. Op foto 5 ziet u een van de tanks klaarliggen voor transport naar de kelder. Op foto 6 wordt een tank door het gat in de vloer naar beneden getakeld. het in de zomermaanden overstroomd door toeristen. Dat leek de plaatselijke winke liers die Heineken verkopen een goede gelegenheid om in deze periode de aandacht op Heineken bier te vestigen. Dit gebeurde door middel van consumenten-acties. Zo verstrekte winkelier J. de Haan in de Koog gratis een blister met viltjes en 'n opener, bij afname van een krat of tray Heineken bier. De actie werd ondersteund door raambiljet ten waarop ook werd aange kondigd dat de actie op ludieke wijze zou worden afgesloten. De afsluiting werd in samen werking met de Heineken vertegenwoordiger georgani seerd die ervoor zorgde, dat de instructeurs van het Paracen trum Texel op 20 juli een demonstratie zouden geven. 5 ZELFSTANDIGE SLIJ TERS BEZOEKEN HEINEKEN (6) In het kader van een informatiebe- zoek aan diverse drankenfabri kanten, is een groep zelfstandi ge slijters uit het noorden van ons land, welke bij de Ken- borch organisatie is aangeslo ten, op bezoek geweest bij Heineken te Zoeterwoude en de Gedistilleerd en Wijn Groep te Zoetermeer. Naast rondleidingen door deze beide vestigingen kregen het assorti ment buitenlandse bieren dat Heineken voert en de verschil lende wijnen uit het GWN assortiment ruime aandacht. Op de foto de slijters poserend voor de hooiberg van het gelijknamige ontvangstgebouw in Zoeterwoude. Diner-mobile (7). De eigenaars van het in Assen zeer bekende horecabedrijf "De Stadsher berg", de familie Osse, zijn op een lumineus idee gekomen. Doordat zij jarenlang maaltij den verzorgden tijdens sport evenementen zoals de T.T. in Assen, viel het hen op dat voor juryleden, mechaniciens, journalisten etc. de culinaire voorzieningen veelal slecht waren. Zij besloten daar wat aan te gaan doen en kwamen op het idee een zogenaamde "Diner-Mobile" te ontwerpen. Een zestien meter lange en vier meter hoge rijdende keuken, getrokken door een M. A.N.- truck, die niet alleen tijdens races maar ook bij muziekcon coursen, openluchtconcerten en reünies de organisatoren een complete, volwaardige maaltijd brengt. De uitrusting van de keuken voldoet aan alle eisen van deze tijd en de maaltijden (zowel warme buffetten als koude schotels) worden volgens menu geser veerd via een zelfbedieningsys teem of met bediening. Boven dien is er een complete dran ken-service. De gebroeders L. en H. Osse hebben deze "Diner-Mobile" geheel naar eigen inzicht ontworpen en laten bouwen. Alle ervaringen die zij in de loop der jaren tijdens evenementen hebben opgedaan, zijn in dit ontwerp verwerkt. Er zijn zelfs voorzie ningen voor de pers zoals: telefoon, telex en een camera platform boven op de wagen, opgenomen. Tijdens de pers conferentie van de T.T. Assen in het Novotel te Amsterdam werd de Diner-Mobile voor het eerst gepresenteerd. Op de foto ziet u de Diner-Mobil met op de loopbrug (uiterst links) de heren Osse, de kok en de dames van het promotieteam. Op de voorgrond het Barclay- team dat aan de T.T. in Assen deelnam. 23

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 23