lEuen in de bouwerij Tilburg, dat zich graag "het hart van Brabant" noemt (en met rede), herbergt vele horecabedrij ven zoals een niet gering aantal dancings/discotheken, cafés en bistro's. Er is echter slechts één bedrijf dat al deze en nog andere hoedanigheden in zich verenigt en dat is: Activiteiten van het Heineken Bouwbureau The Galleiy Club The Gallery Club bestaat reeds sinds 1972 en werd indertijd opgezet door de huidige eigenaar Cees Smulders samen met zijn, inmiddels helaas overleden, vader. Ook in die tijd is het Heineken Bouwbu reau al in enige mate bij het project betrok ken geweest. Onlangs is The Gallery Club uitgebreid. Een flinke uitbreiding want zowel het vloeroppervlak als het volume zijn verdubbeld. Voor ons reden om aan dacht te schenken aan dit Tilburgse horeca- etablissement. GANGENSTELSEL The Gallery Club is gevestigd op de Heuvel (hartje centrum) in een voormalige verf- stoffenfabriek. Iemand die in Tilburg niet De gevel van "The Gallery Club". bekend is en op zoek gaat naar dit etablisse mentloopt kans het pand ongemerkt voor bij te lopen. De gevelbreedte haalt name lijk de vijf meter nog niet. Een geringe afmeting die zelfs door opvallende reclame-uitingen niet breder kan lijken. Niettemin verbergt dit nietige geveltje een gangen- en trappensysteem waarop uitko men een sherrybodega, een pub, twee dis cotheken, een vergaderzaaltje, een video theek annex zaaltje, een bistro met terras en natuurlijk de nodige dienst- en energie ruimten, toiletten en garderobes. De "oude" Gallery was gesitueerd op de begane grond. De bovenverdieping bestaande uit een hal met een nuttige vloer belasting van 1000 kg/m2 en enkele gam mele bovenkamertjes, stond leeg. Ondanks of misschien wel dankzij de eco nomisch slechte situatie werd besloten de bovenverdieping eveneens te gaan exploi teren. In een samenspraak tussen eigenaar Smulders en het Heineken Bouwbureau werd een masterplan ontwikkeld aan de hand waarvan door middel van sloop en nieuwbouw, het pand bouwkundig in orde werd gebracht. Dit hield ondermeer in het verhogen van daken, het realiseren van uit breidingen, het maken van een tweetal trappenhuizen, het inbrengen van een ver sterkende staalconstructie en het aanpas sen van installaties zoals gas, elektriciteit, water, verwarming en afzuiging. Uiteraard vond tegelijkertijd een aanpassing plaats aan allerlei vernieuwde voorschriften zoals bijvoorbeeld brandpreventie. Dit soort verbouwingen is altijd erg intensief en draagt een vrij groot financieel risico in zich. Daarbij komt dat het bestaande bedrijf gewoon moet kunnen blijven door draaien. Al met al dus voldoende poten tiële problemen, maar de gehele verbou wing is vlot en zonder noemenswaardige storingen verlopen. INDELING De volgende fase was de indeling van de nieuw verkregen ruimte. Om een aantal redenen werd afgeweken van de normale procedure, die een volledig aanbeste- dingsklaarmaken van het project inhoudt. Nadat de reeds in het masterplan vastge legde hoofdlijnen nogmaals geëvalueerd en op onderdelen waren aangepast, wer den de diverse ruimten stap voor stap ont wikkeld. Ideeën werden geopperd, gewo gen, aangepast en tenslotte via de nodige discussies in schetsen vastgelegd, aan de hand waarvan het werk werd uitgevoerd. De kleine vergaderzaal werd rustig gehou den. Aan het hoofdtrappenhuis werd veel aandacht besteed, er werd een grote vide ontworpen met daarop aansluitend in ter- rasvorm een pleintje. Dit pleintje, waar ook gezeten en dus gedronken en gegeten kan worden, sluit aan op de bistro die voor zien werd van een donkerbruin interieur met zowel Engelse als Franse invloeden. Bij de bistro uiteraard een keuken die zeer klein en compact is gehouden, met daar naast een berging. Aan de overkant van het pleintje ligt de kinotheek, deze zaal heeft een eigentijds interieur en een drievoudige amfitheatervloer die in een handomdraai in een vlakke vloer omgetoverd kan worden. De bistro. 20 Hi

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 20