Een modern bowling-huis in een antieke sfeer Je moet er echt iets te zoeken hebben, anders kom je er niet zo snel. Het ligt dicht bij de snelweg maar de meeste mensen passeren het met hoge snelheid, op weg naar meer tot de verbeelding sprekende oorden als Maastricht, Luik of Aken. - KASTEEL LIMB RICHT - Het eigenlijke Kasteel Limbricht, dat wat hoger ligt dan het horeca-deel. Toch verdient het plaatsje Limbricht in Limburg, bijna één met Sittard, méér dan alleen maar voorbijgangers. De voet van het gaspedaal, de snelweg afdraaien en dan in een tempo dat past bij de sfeervolle, rustige omgeving die dit stukje Midden- Limburg siert, op weg naar een goed en gastvrij huis; het Kasteel Limbricht. BOWLEN EN BREUGHEL "Kasteelheer" Charles Mersmans zorgt voor een hartelijke ontvangst en leidt zijn gasten maar al te graag door het schitterend aan zijn horecabestemming aangepaste kasteel. In de zes jaar dat hij er de scepter zwaait heeft hij er een plaatje van een bow- ling-annex partycentrum van gemaakt. Later in het gesprek zal hij zeggen: "Waar niets is, iets maken, dat vind ik zalig." In één oogopslag is het duidelijk dat hem dat in Kasteel Limbricht uitstekend is gelukt. Het Kasteel Limbricht wordt geëxploiteerd door Bowling Nederland, een dochter van Heineken. Charles Mersmans: "Toen wij hier kwamen stonden de brandnetels anderhalve meter hoog, het was pioniers werk. Daar'kwam bij dat hier in het zuiden het bowlen in de kinderschoenen stond. Vrijwel niemand kende het als sport of als aangenaam tijdverdrijf. Wij zijn in eerste instantie bowlingmensen en pas in de tweede plaats horeca-ondernemers. Maar dit bedrijf heeft zich heel anders ontwik- Bowlen onder eiken balken en tussen eeuwenoude muren. keld dan wasvoorzien. Er wordt natuurlijk volop gebowled op de tien banen, maar dat is voor onze bezoekers meestal niet een doel op zich. Het gaat ook om het lekker eten en drinken." En hoewel in eerste instantie dus niet een horeca-professional, zocht bowlingman-in-hart-en-nieren Mers mans naar een formule die het in Limburg goed zou doen. Hij vond de oplossing in een combinatie van bowling en partycen trum. Gezien de bezetting een goede oplos sing: de Limburger weet het kasteel heel goed te vinden en zelfs uit andere provin cies komen er mensen of bedrijven die hun feest in de warme, bourgondische sfeer van het Kasteel willen vieren. De kaart ver meldt zelfs een "middeleeuws festijn" met een Breugheliaanse maaltijd. BEWERKELIJK Charles Mersmans noemt zijn Kasteel Lim bricht "een bewerkelijk huis". Het schoon houden van letterlijk alle hoeken en gaten (bars en zalen zijn over verschillende gebouwen verdeeld) vraagt veel tijd. Tech nische uitrusting en de controle op het geheel maken het bedrijf niet eenvoudig te 14

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 14