g ::S De directie en medewerkers van Iveko groothandel G. ten Kate uit Musselkanaal vierden eind april, samen met honderden afnemers en relaties, het vijftigjarig bestaan van deze groothandel. Omdat voor de feestelijkheden een grote belangstelling werd verwacht en omdat de distributie naar de afnemers toe ongestoord doorgang moest vinden, werd een evenementenhal gehuurd en op het terrein naast het groothandelsgebouw neergezet. In deze hal is een jubileumbeurs en receptie gehouden die door honderden belangstellenden werd bezocht. Op 1 mei 1933 is het allemaal begonnen. Geert ten Kate, de oprichter, begon een klein bedrijfje in zuivelprodukten zoals kaas, margarine en vetten. Hij leverde aan diverse winkeliers in de omgeving van Musselkanaal, een plaats die G. ten Kate altijd trouw gebleven is. Tot op de dag van vandaag is het groothandelsbedrijf daar ge vestigd. Weliswaar werd er regelmatig bin nen het dorp verhuisd, en na verloop van tijd een nieuwbouwpand neergezet en meerdere malen uitgebreid, maar Mussel kanaal bleef de vestigingsplaats en het cen trum van de activiteiten van Ten Kate. Het was hard werken geblazen, eerst de crisistijd en daarna de tweede wereldoor log veroorzaakten moeilijke tijden, maar het bedrijf groeide gestadig door. Mede door de intrede van de parallellisatie, in één onderneming mochten verschillende groepen levensmiddelen als; melk, brood, kruidenierswaren (inclusief bier en fris dranken), groente en fruit verkocht wor den, deden zich enorme expansiemogelijk heden voor. Juist bier en frisdranken ble ken daarin twee belangrijke produktgroe- pen. Ten Kate begon, naast de van oudsher beleverde melkhandel, ook klanten daar buiten aan te trekken. Bovendien onder ging het assortiment binnen het melkhan delkanaal een explosieve groei. De rijden de winkelwagen kwam. Andere formules binnen de levensmiddelenhandel ontston den. Het bedrijf werd lid van de Iveko organisa tie. Iveko was speciaal opgericht om de na tionale belangen van de melkhandel te be hartigen. Sinds 1970, het jaar waarin de huidige directeur de heer J. Jager de lei ding van het bedrijf overnam, is de omzet vertienvoudigd en het aantal personeelsle den verdubbeld. De band tussen de groothandel en de afne mers is bijzonder hecht. Verschillende lo kale groepen afnemers zijn vertegenwoor digd in een regio Oost commissie welke meedenkt en meepraat over assortiments samenstelling en folders. De groothandel bezit een eigen drukkerij waar alle benodigde folder- en reclamema teriaal wordt ontworpen en gedrukt. Ten Kate's groothandel bruist van activiti- ten en men ziet de toekomst met optimis me tegemoet. Op naar het volgende jubi leum. 20

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 20