Vliegende start voor de Pepsi Proef op de huishoudbeurs Bij het verschijnen van dit nummer van Tap en Schap ligt de Internationale Huishoudbeurs, die van 15 tot en met 24 april in de RAI te Amsterdam werd gehouden, alweer enkele weken achter ons. Maar het feit, dat tijdens deze beurs ruim elfduizend smaaktests zijn gehouden, betekende een zeer hoopgevende start voor het Doe de Pepsi Proef demonstratieprogramma. Zaterdag 23 april, drie uur 's middags. De 15-jarige Dragos Jon uit Amsterdam levert zijn Pepsi Proef smaaktestformulier in en staat op het punt de smaaktest te doen. Op dat moment worden alle activiteiten op de stand gestaakt. De heer R. Hooft Graafland, product manager voor Pepsi- Cola bij Vrumona, heeft vlak daarvoor de totaalstand op het scorebord bijgewerkt. 5.241 proevers hadden tot dan toe op de Huishoudbeurs Pepsi als lekkerste aange wezen, 4.637 hadden aan de "andere be kende cola" de voorkeur gegeven en 121 bleken geen voorkeur te hebben. Dragos Jon was dus de 10.000ste bezoeker aan de Pepsi Proef stand. En dat was reden voor een klein feestje. Uit handen van de Pepsi product manager ontving Dragos een "Doe de Pepsi Proef' T-shirt, dat hij uiteraard onmiddellijk aan trok, en een speciaal Doe de Pepsi Proef horloge. Ietwat verlegen poseerde hij ver volgens voor de fotograaf. Ook de demon- stratrices van Martinair Promotions werden vanwege deze bijzondere prestatie in de bloemetjes gezet. Toen kwam het grote moment. Dragos, die op het formulier had vermeld de "andere bekende cola" te prefereren, moest de Pepsi Proef doen. Een spannend moment. Even werd het stil rond de stand, ondanks de grote drukte op de beurs. Dragos proef de uit het eerste bekertje. Daarna nam hij een kloeke slok uit het tweede."En wel ke van de twee vind je nu de lekkerste?" De 10.000ste bezoeker poseert in speciaal Pepsi shirt voor de fotograaf vroeg de demonstratrice, gespannen doch resoluut. Dragos wees de koker aan met daaronder het flesje met de cola die hij het lekkerst vond. "Til maar op", adviseerde de demonstratrice. "Pepsi!kon zij ver volgens uitroepen. De gezichten van alle overige bij deze proef betrokkenen fleur den op. Dragos' keuze maakte het feest voor hen compleet. Nog even moest ons feestvarken ook de andere koker optillen om iedereen te laten zien, dat zijn keuze niet op een truc berustte. DE PEPSI PROEF OOK IN GROTE WINKELCENTRA De stand op de Huishoudbeurs mag dan de meest succesvolle activiteit in het kader van de Pepsi Proef tot nu toe zijn geweest, sinds half maart zijn er ook smaaktests gehouden tijdens zogenaamde "Surf-ins", die door Pall Mall in een aantal grote winkelcentra (o.a. Babyion-Den Haag, Winkelhof-Lei derdorp, Kronenburg-Arnhem en Hil- vertshof-Hilversum) zijn georganiseerd. Tijdens deze Surf-ins was de Pepsi Proef smaaktest een trekker van betekenis, en opnieuw bleek, dat Pepsi steeds weer door de meerderheid als lekkerste cola werd aangegeven. MET DE PEPSI PROEF DOOR HEEL NEDERLAND Bij het verschijnen van dit nummer van Tap en Schap zijn de vier Pepsi Proef de monstratieteams al op tientallen drukbe zochte evenementen in heel Nederland ac tief geweest. Het zijn opvallende combina ties bestaande uit een felgele promotiewa gen (3 meter lang, 2lk meter hoog en 2 me ter breed) die wordt getrokken door een sportief ogende Toyota Tercel 4WD. U komt de teams tegen op braderieën, jaar markten, grote toeristische attracties en andere punten waar veel publiek in een ontspannen sfeer samenkomt. Waar mogelijk worden lokale winkeliers bij de Pepsi Proef betrokken. Want ieder een die de Pepsi Proef doet ontvangt, be- Op de overvolle Internationale Huishoudbeurs, trok de opvallend gele Pepsi stand veel aandacht. Calvé Royco TT 14

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 14