bedrijven dragen elk 50% risico maar Vendorado heeft de exploitatie geheel in eigen hand. BEZETTING Het merendeel van de gasten in het Lim burgse park zijn Nederlanders terwijl in het Duitse park 70% van de gasten uit Nederland afkomstig is. "Wij kunnen tevreden zijn met de bezettingsgraad van onze parken, vorig jaar was dat 97%. Per bungalow is de doorsnee bezetting 4,2 personen", aldus de heer Adriaansen. "Wij zorgen ervoor dat alle faciliteiten die wij in de folder aanbieden, ook werkelijk het hele jaar door de gasten gebruikt kunnen worden. Al hebben we in de wintermaanden wat minder gezinnen met kinderen, tóch blijft het kinderspeelhuis geopend. Nog even over dit kinderspeel huis; hier komen per jaar zo'n 14.000 kinderen tussen de 3 en 10 jaar! Dergelijke uitgebreide voorzieningen zijn natuurlijk alleen maar mogelijk in een park van 300 a 350 huisjes en een constant bezettings graad. De enige tijd waarvan wij zeggen dat het wat bezetting betreft zéér rustig is, is de week voor Kerstmis." HORECA De horeca-voorzieningen zijn uitgebreid, diverse restaurants en bars in gezellige ruimten. Wat voor de gasten erg gemak kelijk is, is de "Snackshop" waar zij afhaalmaaltijden kunnen meenemen in de pannen van hun bungalow. Bij het zwem bad is een klein restaurant waar de gasten zelf hun vleesgerecht kunnen grillen. In Loohorst wordt Amstel bier getapt en ook de overige dranken die men schenkt zijn van het concern. De heer Adriaansen: "Over het algemen zijn de horeca- bestedingen per persoon in het zomersei zoen wat minder dan in de overige maan den. Maar 's winters zijn de bungalowprij- zen wat lager en het verblijf van de gasten gemiddeld wat korter. Men zegt dan sneller 'laten we maar gezellig uit gaan'. In het zomerseizoen kunnen we zeggen dat ons restaurant gemiddeld per avond 2xh maal geheel vol is." DE UITBREIDINGEN Sinds 1 februari 1982 hoort het Duitse bungalowpark "Heilbachsee" met 220 bungalows bij Vendorado. Het park is eigendom van Nederlandse particulieren en Vendorado verzorgt het management en de verhuur. Het park ligt in het gebied tussen Daun en Mayen in het dorpje Gunderath, aan een gelijknamig stuw- meertje. Volgens de heer Adriaansen kan men aan de bezettingsgraad van het Westduitse park goed merken dat de Nederlanders tegenwoordig hun vakantie dichter bij huis doorbrengen. "Het aantal Nederlandse gasten in Heibachsee stijgt. Maar ja, vanaf de randstad is het ook maar 350 km dat scheelt aanzienlijk in de benzinekosten in vergelijking met een rit naar Spanje en men is toch in het buiten land!" De reserveringen voor beide parken liepen in het begin via de 41 reisbureaus van het Vroom en Dreesmann warenhuis maar sinds 1 oktober 1982 kunnen de bungalows ook via de A.B.N.-reisbureaus 11 worden geboekt. Voor het park in West- Duitsland heeft Vendorado speciale arrangementen inclusief de busreis vanaf Utrecht, halfpension en excursies. De heer Adriaansen, die tevens Supervisor Manager van Heilbachsee is, zegt hierover: "Dit arrangement is speciaal bedoeld voor mensen die geen eigen vervoer hebben. We hebben al een paar maal meegemaakt dat een groep mensen die elkaar in Loo horst hebben leren kennen óók tegelijker tijd een volgende reis naar Heilbachsee boekt. In de meeste gevallen zijn dit de wat oudere gasten daarom reist er ook altijd een hostess van ons mee om de gasten tijdens de busreis te begeleiden." Begin april is Vendorado gestart met de aanleg van een park in Weert. De ver wachting is dat de officiële opening volgend jaar mei kan plaatsvinden. "We willen graag uitbreiden" zegt de heer Adriaansen, "maar het is moeilijk om een terrein te vinden waar zoveel bungalows gebouwd kunnen worden, In Weert worden dat er 500. En bovendien moet er een bestemmingsplan zijn voor een recreatie gebied." In Weert is het Algemeen Burge lij k Pensioenfonds eigenaar van het aan te leggen park. "Zij wilden beleggen in een recreatiegebied en zochten een stabiele partner, dat is Vendorado geworden" verklaart de heer Adriaansen. Er kan nog niet veel over dit nieuwe park geschreven worden maar volgens algemeen manager Adriaansen belooft het een uniek park in Europa te worden. "Ik wil er nog niet veel over zeggen, maar we hebben veel nieuwe attracties ontworpen. Omdat dit park in een watergebied ligt, wordt dit een uitste kende vakantiemogelijkheid voor de wa tersportliefhebbers Ook Loohorst zal worden uitgbreid. In 1984 zal het park zijn gegroeid naar 500 bungalows. "We zoeken voortdurend naar expansie-mogelijheden. Maar het is ook heel belangrijk om te blijven renoveren. De consument stelt hoge eisen aan comfort en we moeten daar gehoor aan geven. We zorgen ervoor dat de bungalows aan alle eisen blijven voldoen qua luxe en comfort. Zo waren wij bijvoorbeeld de eerste die een eigen videokanaal hadden, een idee dat inmiddels door anderen is nagevolgd. Voor wat betreft de horeca-voorzieningen denken wij aan de aanleg van een kelder- bierinstallate. Voor Weert is de aanleg al erg waarschijnlijk, maar dat is ook makke lijk omdat het een nieuw park betreft. In Loohorst moeten wij nog bezien welke werkzaamheden aan de bouw van een installatie verbonden zijn. Wij hebben dus plannen genoeg maar we zijn er dan ook van overtuigd dat de recreatiemarkt in Nederland plaats heeft voor uitbreiding."

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 11