Vendorado, een gastvrij onthaal zijn. Daarom doen wij er alles aan om de winkel zo gezellig mogelijk in te richten. Van buitenaf zie je, doordat de ramen niet zijn volgeplakt met affiches en folders, direct wat er binnen te koop is! We hebben ook een echte Winkel van Sinkei. Hier is van alles te koop op het gebied van spor tartikelen, speelgoed, souvenirs etc. Alle gezinsleden vinden hier wel iets van hun gading en voor de allerkleinsten is er al vanaf f 1,50 een speelgoedje te koop." UITGAAN Sporthuis Centrum biedt in elk park de gast ook de mogelijkheid om uit te gaan. Algemeen manager horeca/detail J.A. Otto: "Ook op dit gebied zijn er bij ons vele mogelijkheden. Er is een familieres taurant, een bistro, een quickrestaurant, een bar, een bowling en in sommige parken hebben we een disco." Doordat de parken het gehele jaar door bijna volledig bezet zijn, kent men geen echte vakantiepiek. Dat maakt het inkopen voor zowel het winkel- als het horecage deelte een stuk eenvoudiger dan voor bijvoorbeeld een bedrijf dat specifiek afhankelijk is van het zomerseizoen. Ook het bierverbruik in het horecagedeelte toont een vast patroon. Omdat er in elk park meerdere tappunten zijn, gemiddeld zeven, en doordat er een constante hoge bieromzet is, heeft Sporthuis Centrum besloten over te gaan op kelderbier. KELDERBIER Binnenkort heeft Sporthuis Centrum Recreatie dan ook in vijf parken een kelderbierinstallatie van waaruit Amstel bier getapt zal worden. Begonnen werd Het Vroom en Dreesmann-concern is tot oprichting van Vendorado overgegaan omdat de heer Dreesmann van mening was dat het verhuren van bungalows een aanvulling was van de service aan de warenhuis-klant. Vendorado moest als het ware een uitbreiding van het verkooppak ket worden. Natuurlijk is er wél voordat men het eerste park startte een uitvoerig onderzoek verricht naar de ontwikkelingen op de recreatiemarkt. Dit resulteerde in 1980 tot de aanleg van het bungalowpark Loohorst. met de aanleg van een installatie in De Kempervennen, het allernieuwste bunga lowpark dat deze maand haar poorten heeft geopend. In de week na Pasen is er gestart met de aanleg en half mei kon er uit de installatie bier worden getapt. Doordat de tappunten in de parken ver uit elkaar liggen, brengt dit bouwkundig Vendorado, behorend tot het Vroom en Dreesmann- concern, bezit in het bosrijke Noord-Limburg een uitgebreid bungalowpark. Sinds vorig jaar is het beheer overgenomen van een park in de Duitse Eifel en volgend jaar mei opent Vendorado een park in Weert. Hiermee heeft deze organisatie een drietal 5-sterrenbungalow- parken onder haar hoede gelegen temidden van ongerepte natuurgebieden. nogal wat complicaties met zich mee. Alleen in De Kempervennen kon men al direct rekening houden met de aanleg van een installatie. Maar in de overige vier parken zal veel graaf- en breekwerk moeten worden verricht om leidingen aan te kunnen leggen. Wat aardige details van De Kempervennen: voor de aanleg werd ruim 1 kilometer bierleiding gebruikt, maar alleen al de bowling ligt 150 meter vewijderd van de kelderbierinstallatie. Onder grond en gebouwen loopt dan nog eens 314 meter mantelbuis. Per park worden er gemiddeld vijf tappunten aangesloten op de installatie, zoals de zwemmersbar, de bowling en het quic krestaurant (in de bistro's wordt altijd Amstel Gold geserveerd). In de cel is voor élk tappunt een electronische teller aange bracht die precies aangeeft hoeveel bier er is verbruikt. De bevoorrading zal voor alle parken geschieden door de speciale kel derbierwagens afgevuld bij het kelderbier- afvulstation van de brouwerij in 's-Herto- genbosch. ROOSKLEURIGE TOEKOMST De heren Van der Dussen en Otto zijn optimistisch voor wat betreft de verwach tingen voor de toekomst. "Doordat er steeds meer Nederlanders de vakantie in eigen land doorbrengen is er sprake van een toename van het aantal gasten. Onze parken worden nog steeds uitgebreid met nieuwe bungalows en ook de opening van het nieuwe park De Kempervennen, bewijst dat de recreatiemarkt nog ruimte heeft voor uitbreiding." Een positief geluid in deze economisch wat sombere tijd. HET EERSTE PARK Algemeen manager M.P.J. Adriaansen: "Bungalowpark Loohorst is in recordtijd gebouwd. In 1979 liepen hier nog koeien en op 27 juni 1980 werd het park, met 400 bungalows, geopend." Loohorst ligt in het hartje van de Limburgse Peel tussen Venlo en Venray. In eerste instantie was het de Friesch-Groningsche Hypotheek bank die er tweede woningen wilde bou wen. Maar Vroom en Dreesmann stelde, na haar onderzoek, voor om er een vakan tie-bungalowpark aan te leggen. De beide 10

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 10