n|e.um5aHBHei ga OVERAL CARNAVAL (1 en 2) Medio februari brak het carnavalstumult weer los. Hoewel men in het zuiden van mening is, dat beneden de rivieren het echte carnaval wordt gevierd, laten de "noordelingen" zich de laatste jaren ook niet onbe tuigd. In vele plaatsen vinden carnavalsoptochten plaats en organiseren verenigingen carnavalsavonden. Traditiege trouw worden op deze dolle dagen |de dorstige kelen gelaafd met een koel pilsje. Voor de politie in Arnhem vormde dit de aanleiding om op ludieke wijze te waarschu wen voor het feit dat alcohol en verkeer geen goede combi natie is. Derhalve reed aan het hoofd van de carnavalsoptocht aldaar een politiewagen met een groot "aangekleed" bier glas op het dak en de borden "Glaasje op?. .(1) Dit reu- zenglas was beschikbaar gesteld door Heineken. Het zelfde glas reed ook in de optocht door Amsterdam mee. Enthousiast juichte men langs de route prins Hans I toe, die vanaf de prinsenwagen de Mokummers toewuifde. Daags tevoren was hij aanwezig geweest bij de promotie van Amsterdam als gezellige stad waar altijd iets valt te beleven. Het standbeeld "Het Lie verdje" kreeg daarom van de carnavalsvereniging de narre- kap opgezet. Met een uit de Heineken spanwagen getapt pilsje toostte het gezelschap op Lucky Mokum (2). e horesca in •1 ZLJIDLAREN (3) Z p Eind februari werd in de Prins Ber- nardhoeve in Zuidlaren de Horesca gehouden. De jaar lijks terugkerende Horesca is een vakbeurs voor horeca en aanverwante bedrijven en richt zich voornamelijk tot de ondernemers uit de noordelijke provincies. Dit jaar kwamen er zo'n zesentwintigduizend belangstellenden naar het Groningse Zuidlaren. Natuur lijk om zaken te doen, maar ook om weer eens wat collega's te treffen. Heineken Nederland presenteerde er haar assorti ment frisdranken, gedistilleerd produkten en wijnen. Boven dien was er een complete kelderbierinstallatie gebouwd die door een glazen wand kon worden bekeken. De bezoe kers werden door de vertegen woordigers ontvangen in een 144 m2 grote stand, waar twee tappers en vier dames een gezellig drankje tijdens de gesprekken serveerdenAls speciale beursaanbieding waren er dit jaar artikelen uit de Heineken Shop zoals poloshirts, badlakens en jog gingpakken. A.h. heineken op AMERIKAANSE TELEVISIE (4) Onlangs zijn opnamen gemaakt voor een programma van een Amerikaans kabeltele visiestation dat de titel draagt: 'Great cities of the world'. In de eerste uitzending werd de stad Amsterdam belicht. Tal van markante personen die zakelijk of privé met deze stad verbonden zijn, vertellen de Amerikaanse kijkers wat Amsterdam voor hen betekent. Ook de heer A.H. Heineken verleende zijn medewerking aan het televisieprogramma. Op de foto ziet u hem met meubel- en interieurontwerper Jan des Bouvriejin café Hoppe aan het Amsterdamse Spui. Tevens is de heer Heineken in de brouwerij aan de Van der Helststraat geïnter viewd, waarbij hij het een en ander over Heineken heeft verteld. Op de vraag wat 's lands hoofdstad voor hem betekende, gaf hij als ant woord: "veel werk, veel plezier en zo nu en dan een biertje". Een ander programma, waaraan de heer Heineken heeft meegewerkt, was 'Hol land on satellite'. Voor dit Nederlandse programma van Henri Remmers dat in de V.S. zal worden uitgezonden, werden eveneens opnamen gemaakt in de Amsterdamse brouwerij. 22

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 22