Postiljon Motel Utrecht-Bunnik is af! leuen in de bouwerij Met deze openingszin meldde Postiljon in de maand september van het vorig jaar in een aantal Nederlandse dagbladen dat de ingrijpende verbouwing en nieuwbouw van dit bedrijf was gere aliseerd. Deze aanhef kan zowel letterlijk als figuurlijk worden uitgelegd. Niet al leen werd een bouw- en uitbreidings activiteit van 23 jaar afgesloten, maar te vens beschikt de Postiljon-keten hiermee over de grootste vestiging met maar liefst 1.200 m2 zaalaccommodatie, verdeeld in 22 grote en kleine zalen van 25 tot en met 333 vierkante meter. VOORGESCHIEDENIS Het bedrijf werd in 1959 onder de naam Moto Resto geopend als een der eerste wegrestaurants. Twee jaar later kwam een motelgedeelte tot stand met veertien ka mers en werd de dienstverlening uitgebreid met een nachtservice. In 1965 en 1969 werd zaalcapaciteit bijgebouwd tot 500 m2. Moto Resto werd in 1973 opgenomen in de keten van Postiljon Motels. Hierop volgde weer een aantal ingrijpende verbouwingen om het bedrijf aan te passen aan de organisatie en de stijl van deze motelgroep. In 1977 werd de nieuwe markante entreepartij toe gevoegd. Enkele jaren daarna werden de keukens en buffetten gereorganiseerd en is de bedrijfswoning tot zaalruimte omge vormd. De logieskamers waren in al die ja ren onveranderd gebleven. MOTEL Door de centrale ligging van Postiljon Mo tel Utrecht-Bunnik langs de rijksweg Arn hem-Utrecht alsmede door het zeer grote parkeerterrein, blijkt dit een uitstekend punt te zijn voor vergaderingen en congres sen. Dat daarbij ook de logiesaccommoda- tie van zeer groot belang is, spreekt vanzelf. Nu behoort het bouwen van hotelkamers langzamerhand tot de routinekarweien van Postiljon, want de laatste jaren werden en kele honderden kamers gerealiseerd. Het plan, om ook in Bunnik meer en betere ka mers te maken, kwam dan ook snel van de grond. Daarbij moest niet alleen worden gelet op een goede verbinding van het mo tel met het overige bedrijf, maar ook dat het uitgestrekte gebouwencomplex een ste- debouwkundige eenheid ging vormen. In 1980 waren de plannen gereed welke voor zagen in uitbreiding met opnieuw elf zalen en zeventig kamers waardoor totaal vie rentachtig kamers beschikbaar zouden komen. Uiteraard is hierbij rekening ge houden met de gehandicapte bezoekers. Voor hen zijn zowel buiten als binnen hel- lingbanen aangelegd, terwijl in de toilet groep en in een der kamers voorzieningen voor rolstoelgebruikers zijn getroffen. Alle (ruime) kamers beschikken over bad of douche, toilet, telefoon en radio. DE BOUW Voorjaar 1981 was het zover dat de eerste paal kon worden geslagen. Het bouwbe drijf Fraanje uit Ridderkerk realiseerde daarna binnen de gestelde bouwtijd het complex waardoor reeds op 26 november 1981 het hoogste punt werd bereikt. Op 1 april 1982 kon het hotelgedeelte in gebruik worden genomen. Vier maanden later wa ren ook de zalen gereed. Met veel inventivi teit is het 'oude' zalencomplex aan het nieu we gekoppeld. Hierdoor ontstond de 'Rhij- nauwen-hal', die vele functies in zich ver enigt zoals verbinding van de zalen 4 tot en met 19, foyer voor de zalen en tevens feest- of receptieruimte. Samen met de Kromme Rijnhal, die door middel van de centrale hal is samen te voegen, vormen deze een unieke gelegenheid van circa 700 vierkante meter voor grote exposities en festiviteiten. DRANKENUITGIFTE EN BAR Centraal gesitueerd tussen de zalen is een nieuwe pantry gebouwd waarin tevens de complete schakeling van verlichting en ven tilatie voor deze zalen is ondergebracht. Tussen de Kromme Rijnhal en de Rhijnau- wen-hal is een plaats gevonden voor de ho telbar. De naam 'Paddock bar' ademt nog enige nostalgie vanuit de tijd dat de Postil jon paarden (nu het beeldmerk) werden ge bruikt. De barluifel in de vorm van een paardenruif en enkele fraaie tuigen onder steunen de gekozen naam. CAFÉ-RESTAURANT Als afsluiting van de renovatie kregen en tree, hal en café-restaurant een face-lift. Bij deze actie, waarvoor slecht één week be schikbaar was, werd de route langs de check-out verbeterd en een apart a la carte- restaurant gemaakt. Aansluitend op de publicaties kunnen wij ook hierbij stellen: Postiljon Motel Utrecht-Bunnik is inderdaad 'af en ook voor dit bedrijf geldt: Beter uit in Postiljon Motels. ACTIVITEITEN VAN HET HEINEKEN BOUWBUREAU 20

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 20