Grote zomerpromotie met een prijzenpot van f 100.000- De in de tweede helft van 1982 gerealiseerde marktaandeelwinst van Pepsi-Cola en het herstel van de colaconsumptie wijzen erop, dat de Pepsi-Proef ook in Nederland aanslaat. Reden te meer voor Pepsi-Cola om dit programma in 1983 intensief voort te zetten. Medio 1982 is Pepsi- Cola gestart met de campagne. Via televi sie-, radio- en bioscoopreclame werd het nieuwe thema: "Doe de Pepsi Proef laat uw smaak beslissen. bij de consument bekend gemaakt. En via smaaktests op honderdtien lo caties hebben ruim twintigdui zend consumenten persoonlijk met de Pepsi Proef kennisge maakt. Hierbij kwam -tot veler verrassing- vast te staan dat 56% van de proevers aan Pepsi- Cola de voorkeur bleek te ge ven. Veel belangrijker is ech ter, dat Pepsi in het eerste half jaar waarin deze campagne liep ook inderdaad marktaandeel winst wist te boeken! Dit feit op zich gaf de doorslag de "Pepsi Proef' in 1983 met extra voort varendheid aan te pakken. MEER RECLAMESTEUN De inmiddels bekende campag ne zal dit jaar met nieuwe films nog frequenter dan vorig jaar op de televisie verschijnen en via de radio (Hilversum III) te horen zijn. Dit met het doel het thema nog meer bekendheid te geven. Om deze reden zullen ook vanaf mei, vier Pepsi Proef demonstratieteams in het hele land actief zijn. In winkelcen tra, tijdens evenementen, op jaarmarkten en andere drukbe zochte toeristische attracties. In totaal zullen zo'n honderdtach tig locaties worden aangedaan. Bovendien zal op de Interna tionale Huishoudbeurs in de RAI te Amsterdam, de Alles voor EVA beurs in Maastricht en de Femina te Rotterdam, een Pepsi Proef demonstratie team aanwezig zijn. Al met al 14 Deze zomer zullen de binnenkanten van de doppen van liter flessen Pepsi-Cola én Pepsi Light voorzien zijn van woor den. De consument moet die woorden bijeen sparen tot hij of zij de zin "Doe de Pepsi Proef ook eens bij u thuis" bij el kaar heeft. De negen binnenkanten moeten vervolgens in de juiste volgorde op een vel papier worden geplakt, waarop ook de naam en het adres van de inzender moeten worden vermeld. Alsmede zijn of haar bank- of girorekeningnum mer. Dit vel papier dient vervolgens in een als brief gefran keerde envelop naar Pepsi te worden gestuurd. De inzender ontvangt dan een certificaat, dat hem of haar recht geeft op een evenredig aandeel in de Pepsi Prijzenpot van f 100.000,- Dit wordt vóór eind september automatisch op de opgege ven bank- of girorekening gestort. Hoe meer inzendingen, hoe kleiner de uitkering per deelnemer. Maar er wordt steeds minimaal f 3,50 uitgekeerd. In 1982 hebben vele tien duizenden colaliefhebbers aan een vergelijkbare promotie meegedaan. zullen rond vijfentwintigdui zend consumenten in 1983 de Pepsi Proef doen. Hiervan zul len indirect nog eens ruim drie honderdduizend consumenten getuige zijn. DOE DE PEPSI PROEF IS EEN ATTRACTIE In 1982 is gebleken, dat de con sumenten graag aan deze smaaktests deelnamen. Overal trok de stand veel belangstel lenden. Dit jaar zal deelname aan de Pepsi Proef nog aantrek- kelijker worden. Want ieder een die de smaaktest doet, ont vangt hetzij een plastic draag tas, hetzij (als het jongeren be treft) een leuke sleutelhanger. Aardig detail: op de draagtas staat beschreven, hoe men zelf thuis met familie, vrienden en bekenden een smaaktest kan organiseren. Als een Pepsi Proef demonstra tieteam een winkelcentrum aandoet, worden er bovendien waardebonnen uitgereikt die recht geven op vijftig cent kor ting bij aankoop van een liter fles Pepsi in winkels die het spe - ciale Pepsi Proef affiche op hun ruit hebben. Deze waarde-bon- nen zijn een week geldig. DOE DE PEPSI PROEF: EEN TOTAALCONCEPT De Pepsi Proef is meer dan een gewone reclamecampagne. Het is een voor Nederland compleet nieuw marketingcon cept, dat inmiddels zijn effecti viteit duidelijk heeft bewezen. De resultaten tot nu toe wijzen erop dat Pepsi, de "runner-up" in de colamarkt, de toekomst met zelfvertrouwen tegemoet kan zien. "Doe de Pepsi PioeP doorbraak in 1983

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 14