Royal Club Royal Club zal dit jaar de grootste televisie-adverteerder zijn, met compleet nieuwe films. Maar er staat nog meer op het programma. Een "klinkende" consumentenpromotie, een tijdschrif tencampagne voor Royal Club Grapefruit en een reeks van handelsactiviteiten. Royal Club klinkt goed, smaakt beter Er is nogal wat gaande in het bitter/mix-seg- ment. Maar ondanks de toegenomen con currentie weet Royal Club z'n marktleider schap op het gebied van tonic en bitter lem on te handhaven. Het shandysegment vormt een verhaal op zich. Na een top in 1980, is de shandymarkt tot 1982 sterk te ruggelopen. Maar alles wijst er op, dat deze daling in 1983 tot staan wordt gebracht en ook Royal Club Shandy zijn leiderspositie weet te behouden. Het ondersteuningsplan voor 1983 voor Royal Club is er op gericht de bekendheid met en het kwaliteitsimago van dit merk op het hoge niveau dat het al jaren heeft voort te zetten. Daarnaast heeft de nieuwe campagne tot doel de individu ele produkten in het Royal Club assorti ment extra onder de aandacht van de con sument te brengen. EEN NIEUWE AANPAK De Royal Club televisiefilms die gedurende de afgelopen jaren op de buis zijn versche nen, hebben zonder enige twijfel belangrijk bijgedragen tot de groei van het merk tot marktleider van het bitter/mix-segment. Dit wordt sprekend geïllustreerd door de ontwikkeling hiervan in het algemeen en van Royal Club Bitter Lemon in het bijzonder, zoals uit het volgende staatje blijkt. Ontwikkeling totaalafzet bitter lemon en van Royal Club bitter lemon in het bijzonder (index 1975 100) x 10" liter 1975 1982 index totaal frisdranken volume 809 926 114 totaal bitter lemon volume 7„5 13.9 185 Royal Club bitter lemon volume 2.6 8.6 330 marktaandeel Royal Club bitter lemon in segment 34.7% 61,9% 178 Hieruit mag geconcludeerd worden, dat de intensieve ondersteuning van Royal Club Bitter Lemon de afzet ervan in hoge mate heeft gestimuleerd en ook een uitgespro ken positieve invloed heeft gehad op het groeiproces van het totale bitter lemon vo lume. Op grond van deze ervaring is Vru- mona ervan overtuigd, dat ook het grape fruitlimonade-segment door een intensieve ondersteuning tot ontwikkeling kan wor den gebracht. Maar hierover straks meer. Gezien het succes van de "oude" TV-films, werd bij de nieuwe aanpak voor Royal Club besloten, de stijl van de oorspronke lijke commercials te handhaven. De opzet van de films is altijd geweest, Royal Club bij de consument te presente ren als een assortiment kwalitatief hoog waardige frisdranken. Een nieuw, eigentijds element is toegevoegd in de vorm van populaire Beatles songs. Voordat de films werden uitgezonden, zijn ze uitvoerig onderzocht op hun communi catiekracht. Dit onderzoek resulteerde in twee voor Royal Club zeer bemoedigende conclusies: a. De merkidentificatie is optimaal te noe men. b. De individuele produkten springen er duidelijk uit. ROYAL CLUB GRAPEFRUIT EEN NIEUW FENOMEEN In september 1982 werd een nieuwe loot aan de Royal Club stam geïntroduceerd: Royal Club Grapefruit. Naast de bekende Royal Club kwaliteit heeft deze drank nóg een pluspunt: hij wordt namelijk ook hoge lijk gewaardeerd door mensen die niet van andere bitterdranken houden alsmede door mensen die eigenlijk niet zo erg van de vrucht houden waaraan deze nieuwe fris drank z'n naam ontleent. Als gevolg hiervan is de potentiële gebruikersgroep voor Royal Club Grapefruit zeer breed. In het najaar van 1982 hebben vele honderd duizenden proefflesjes hun weg naar de consument gevonden, terwijl er ook met het produkt in een aantal winkels is gedem onstreerd. De sinds de introductie bereikte resultaten zijn spectaculair te noemen. Want in de winkels waar Royal Club Gra pefruit inmiddels is opgenomen, liggen de verkopen al op 40 a 50% van die van een toch al "gesettled" produkt als bitter lem on, terwijl verwacht mag worden, dat dit percentage op korte termijn nog hoger zal worden. EEN "KLINKENDE" CONSUMEN TENPROMOTIE De muziek van de Beatles blijft populair. Niet voor niets worden de composities van dit illustere kwartet in de nieuwe Royal Club televisiefilms gebruikt. Maar Royal Club gaat verder: vanaf eind mei kan de consument bij inzending van drie binnen kanten van Royal Club literflesdoppen of Royal Club Shandy kroonkurken voor maar f 7,50 in het bezit komen van een LP of een muziekcassette met een potpourri van zesentwintig populaire Beatles songs, uitgevoerd in disco-stijl. (Wie geen binnen kanten van doppen of kroonkurken in stuurt, betaalt f 9,75) Bij deze actie wordt het gehele Royal Club assortiment betrok ken. De LP of muziekcassette wordt ook aan die winkeliers gegeven, die het Royal Club as sortiment een opvallende display geven. Met het thema "klinkt goed, smaakt beter" zal Royal Club zich in de komende jaren ei gentijds manifesteren. Vrumona is vastbe sloten het marktleiderschap van Royal Club een nieuwe dimensie te geven. Door een uitgebreide ondersteuning met reclame en acties op consumenten- en handelsni veau. Én met nieuwe produkten als Royal Club Grapefruit. 10

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 10