In april gaat er weer een nieuwe nationale Amstel actie van start. Een Amstel minikratje gevuld met bierviltjes gratis voor de consument bij aankoop van een krat of tray Amstel bier. Zo'n minikratje is een exacte kopie van zijn grote broer en wordt ook van hetzelfde materiaal gemaakt. In het kratje zitten 15 viltjes van een iets kleiner formaat dan het standaard Amstel viltje. Aan de viltjes is een assortiment foldertje toegevoegd in hetzelfde ronde model. Deze promotie zal de fervente Amstel koper stimuleren zijn merk trouw te blijven terwijl de aandacht van de zoge naamde "zwevende" koper op Amstel zal worden gevestigd. VOORBEREIDINGEN Voordat het kleine kratje in de winkel staat is er zeker wel een halfjaar van voor bereidingen aan vooraf gegaan. Nadat op de afdeling Marketing het idee was gebo ren voor deze promotie een minikratje te ontwerpen, zijn er tal van afdelingen aan het werk getogen. Gezamenlijk wordt bepaald welke werkzaamheden verricht moeten worden met betrekking tot de re clame-uitingen, distributie, het bestellen van materialen en drukwerk. Voor deze actie zijn bijvoorbeeld miljoenen viltjes nodig. Als wij u vertellen dat het in totaal zo'n zes vrachtwagen-combinaties vol met viltjes zijn, kunt u zich voorstellen dat goede planning en distributie zeer be langrijk zijn. En omdat het om zulke grote aantallen gaat, worden deze viltjes nu niet in rollen maar in bulk aangevoerd. Dit versnelt de uitpakwerkzaamheden en ver mindert verpakkingskosten. Aan derge lijke zaken moet lang van tevoren gedacht worden om correcte kostenramingen te kunnen maken. AMSTELKRAT INJTJCLEIN Wij schreven al dat het materiaal van het kleine kratje hetzelfde is als dat van de grote krat (polyethyleen). Uitgangspunt was om voor de vervaardiging van de kleintjes zoveel mogelijk gebruik te ma ken van oude, niet meer als verpakking geschikte Amstel kratten. In deze "recycling" tijd leek het ons in teressant om het proces van de verwer king van oud tot nieuw eens te volgen. Het gehele proces speelt zich af bij de firma Wavin. Deze firma, een van de leveranciers van onze kratten, had al erva ring met de verwerking van oude kratten. Zo maken zij onder andere hiervan kweekbakjes voor de tuinbouw. Het be gint op de brouwerij met een selectie van de kratten. De zwakke kratten kunnen daarna verwijderd worden. Deze kratten worden in vrachtwagens naar de firma Wavin in Oldenzaal gebracht. Hier wor den de kratten schoongemaakt en worden opdruk en stickers verwijderd. Dit moet allemaal heel grondig gebeuren omdat al leen het gladde schone materiaal geschikt is om een minikratje te produceren van dezelfde kwaliteit als de volwassen krat. Hierna worden de kratten in stukjes ge broken en tot korrels verwerkt. Deze kor rels ontstaan door gebruikmaking van een "extruder", een soort persmachine waar de brokjes polyethyleen met grote kracht doorheen worden geduwd en er als korrel tjes uitkomen. Deze korreltjes worden in vaktaal "geregenereerd granulaat" ge noemd. Uiteindelijk wordt door middel van een matrijs (te vergelijken met een puddingvorm) in de spuitgietmachine het kleine kratje gevormd. Als dit hele pro ductieproces is gevolgd zijn ook hier weer zes volle vrachtwagen-combinaties nodig om de lading af te leveren op het in- pakadres waar de viltjes liggen te wachten De viltjes worden in de kratjes gezet en samen met het foldertje in glashelder folie verpakt. Na het schoonwassen van de kratten, doet de extruder zijn "vernietigende" werk. DISTRIBUTIE Het gaat in deze actie, zoals vermeld, over zeer grote aantallen. Om die reden is een uitgekiend distributieschema nodig om al het materiaal op het juiste tijdstip op het juiste adres te bezorgen. Al eind vorig jaar is er een bezoek- en distributieschema uitgestippeld aan de hand waarvan bestel lingen zijn gedaan. Begin maart zal prak tisch al het voor deze promotie benodigde materiaal gereed zijn. Een groot deel hier van zal bij de vertegenwoordigers zelf worden opgeslagen. De rest zal worden ondergebracht bij diverse drankenhan dels. Welke dit zullen zijn hangt af van hun beschikbare ruimte. De vertegen woordigers zullen zélf het materiaal opha len en meenemen naar de te bezoeken winkelsElke winkelier ontvangt een aan tal minikratjes overeenkomstig drie we ken omzet. Dat betekent: De aanwezige Van de korreltjes wordt in de spuitgietma chine een minikratje gevormd, 8 en na het bedrukken met het Amstel vignet zijn de krat jes gereed voor verzending. Nationale Amstel promotie 1983

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 8