Hij heeft er zelfs Europa voor afgereisd om ideeën op te doen. Het eindresultaat is er dan ook naar. Bij binnen komst heeft de bezoeker het idee een ruimteschip te betreden. Dit wordt voor namelijk veroorzaakt door de zeer speciale lichteffecten van een lightshow. Een witte marmeren dansvloer wordt omringd door drie bars en diverse zithoekenOp de dansvloer bevindt zich een mobiele bar. Door deze weg te draaien wordt er ruimte gecreëerd voor het optreden van artiesten en popgroepen. Het gehele interieur is in de kleuren rood en zwart gehouden. Voeg aan dit alles een uitstekende muziekinstal latie toe en men kan spreken van een van de mooiste disco theken van Nederland. Dat het publiek zich het eerste weekend al niet onbetuigd liet blijkt wel uit de bieromzet. Vanaf de opening op vrijdag avond 10 december tot en met zondagavond de 12e werd er achtendertighonderd liter bier getapt. Dit betekent dat er van de vijf tanks praktisch vier leeg waren. Als er ergens een kelderbierinstallatie op z'n plaats is dan is het dus wel in "De heer van Jericho". Terug naar de BRON (6) Eind december werd de nieuwe uitgave van het Groot Amsterdams Kroegenboek in de Heineken Brouwerij in Amsterdam ten doop gehouden. Uitgever Tiebosch en auteur Ten Holter vonden die locatie, als "bron" van het goudgele nat dat in de Amsterdamse café's door vele kelen gaat, de meest geëigende. De heer A.H. Heineken nam het eerste exemplaar van het boek in ontvangst en ziedaar de ingrediënten voor een "ouderwets" gezellige Amsterdamse happening. De heer Heineken reikte het Groot Amsterdams Kroegen- boek uit aan de eigenaars van Amsterdam's oudste café's, café Chris en Café Brandon èn daarna aan het jongste café. Dat was het op 16 december, jl. geopende café The Family. Tal van prominente Amsterdammers luisterden de bijeenkomst met hun aanwezigheid op en onvervalste cafémuziek van Manke Nelis vervolmaakte de sfeer. Het Groot Amsterdams Kroegenboek is verkrijgbaar bij de boekhandel en beschrijft alle Amsterdamse café's, binnen de grachten gordel en voor het eerst de café's in Amsterdam-noord. Op de foto 2e van links de heer Ten Holter, 2e van rechts de heer Heineken. 23 fWWB

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 23