Aanmerkelijk beter weer dan vorig jaar en een gunstiger periode, zorgden voor een drukbezochte Horecava 1983. Voor de bezoekers van de Horecava bete kent de jaarlijkse vakbeurs vooral een mo gelijkheid om relaties, collega's en oud studiegenoten te ontmoeten. Die ontmoe tingsfunctie heeft ook traditioneel de Hei neken stand. Het 1500 vierkante meter grote park in de Noordhal van het R.A.I.- gebouw kón eenvoudig niet over het hoofd worden gezien. Op een enkele onderlinge wisseling van huisjes na, was aan de inde ling van de stand niets veranderd in verge lijking met vorig jaar. KELDERBIERSYSTEEM Dit jaar werd op de Commercieel Techni sche Dienst (C.T.D.)-stand een complete operationele kelderbierinstallatie ge plaatst. De medewerkers van de C.T.D. gaven uitvoerige informatie en via een gla zen wand was het mogelijk de installatie te bekijken. Uit de geweldige belangstelling bleek dat veel afnemers speciaal naar de Horecava waren gekomen om zich over het kelderbier te laten informeren en zo'n Staatssecretaris van Economische Zaken, de heer P.HvanZeil test een "kelderbier tje' Links geflankeerd door de heer P.P. Snoep (Algemeen Directeur Bier Heineken Nederlanden rechts de heer Y.H.M.N. Folmer (hoofd Horeca Nederland). Door een glazen wand had de bezoeker zicht op de kelderbierinstallatie 14 installatie te bezichtigen. Bij het Heineken uitschenkbuffet waren onze afnemers in de gelegenheid om eens een "kelderbiertje" te proeven. Ook was er op de C.T.D.- stand dit jaar een presentatie van de Hore ca Tapservice en de tapbierverzorging. VRUMONA Hier namen de automaten een grote plaats in beslag. Nieuw was de True "glass- door-cooler", een grote koelkast van Amerikaanse origine. Deze koelkasten zijn vooral geschikt voor grote verkoop punten. Ook de vorig jaar geïntroduceerde Vendo frisdrankenautomaat was te zien. Nu zowel in Pepsi als Seven-Up uitvoe ring. De dorst van de bezoekers van het Vrumona huisje kon gelest worden met de nieuwe smaak uit het Royal Club assorti ment, Royal Club Grapefruit of met de, ook in het afgelopen jaar op de markt ver schenen, B3 druivensap. WIJN EN GEDISTILLEERD De Wijnhandel Reuchlin presenteerde zijn nieuwe wijn, speciaal voor de horeca, Dit jaar bezochten ruim 83.000 mensen de Horecava. Vorig jaar kwamen er onder invloed van het bar slechte weer, het vroege tijdstip in het jaar en de tegelijkertijd in Utrecht gehouden horeca-examens, aanzienlijk minder bezoekers; ruim 71.000. De R. A.I. liet weten tevreden te zijn over het resultaat en noemde het symposium over samenwerking in de horeca zeer geslaagd. De R.A.I. is niet zondermeer trots op het aantal bezoekers. Volgens de R.A.I.-persdienst gaat het op de Horecava vooral om de handelscontacten en niet zozeer om het aantal bezoekers. "Het succes van de Horecava wordt bepaald door de commerciële resultaten, dat is een belangrijk gegeven voor de toekomst van de Horecava", aldus een woordvoerder van de R.A.I. Meer bezoekers dan ooit op 27e Horecava

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 14