-TELEVISIE CENTRAAL- Reclame en promotie krijgt in het nu nog jonge jaar 1983 bij de Gedistilleerd en Wijngroep Ne derland veel aandacht. Het woord "'actief' staat daarbij als het ware vetgedrukt in het vaandel. In samenwerking met reclamebureaus is gezocht naar mogelijkheden om de mer ken van de GWN op een eigentijdse, dyna mische en onderscheidende manier te on dersteunen. Waarbij in 1983 een grote rol is weggelegd voor het medium televisie. DISCUSSIE De gedistilleerd industrie is zich voortdu rend bewust geweest van zijn verantwoor delijkheid, waar het gaat om reclame op te levisie voor alcoholhoudende dranken. Er wordt dan ook voorzichtig met een medi um als televisie omgegaan. Ook in recla me-vakkringen zijn er verschillende me ningen over het wel of niet inschakelen van televisie. Zo zijn er deskundigen die de Loekie-seconden relatief duur vinden. En het is waar, de kosten voor televisie-recla me zijn meer gestegen dan de advertentie- kosten in kranten en tijdschriften. De visie van de GWN, daarin gesteund door de des kundigen van de reclamebureaus Prins, Meijer, Stamenkovits van Walbeek en KVH/GGK is een iets andere. In die ge- dachtengang wordt aan het medium televi sie een bijzonder facet toegekend. Televi sie "doet" de mensen iets dat door gedruk te advertenties minder bereikt wordt, zo luidt de redenering. Televisie geeft door het gebruik van beeld en geluid een toege voegde waarde. Televisie is en blijft dan ook een belangrijk medium. HAARLEMMER OLIE Toch is het niet zo dat reclame op televisie voor ieder produkt in iedere situatie de goede keus is. In de door de GWN ontwik kelde reclame-strategie is nadrukkelijk stil gestaan bij de voorwaarden die aan pro dukt en de positie daarvan moeten worden gesteld. Zo moet de boodschap zich laten vertalen in een spotje van 20 of 30 secon den. Verder moet de doelgroep redelijk groot en algemeen zijn: televisie bereikt vele, verschillende mensen. Televisie heeft i.v.m. de aard van dit medium een lange termijn effect. Dus via televisie kan niet "even snel" een produkt verkocht worden. Via televisie kan op langere termijn ge werkt worden aan een goede positionering van het produkt met de toegevoegde waar de. Vandaar dat bij inschakeling van televi sie de marketing-doelstellingen voor het produkt verder moeten reiken dan de dag van morgen. Als aan al deze uitgangspun ten wordt voldaan, dan is televisie een inte ressant medium. Maar dan toch heeft het zijn beperking. Het effect dat met reclame wordt bereikt, dus ook reclame op televi sie, is altijd een onderdeel van een totaal. Binnen dat totaal zijn zaken als de prijs van het produkt, het produkt zelf, de spreiding ervan in de markt, de schappositie in de winkel etc. net zo belangrijk, zo niet be langrijker. In zijn essentie komt het erop neer dat wanneer een produkt kwalitatief niet goed is en daardoor door consumenten niet wordt geaccepteerd, een goede tv-spot daar niets aan kan veranderen. Zegt Jaap Houthuys, chef reclame en promotie van de GWN: "televisie moet niet gebruikt worden als een soort Haarlemmer Olie, zo van het is overal goed voor. Het moet heel 10 Bruisend van activiteiten het nieuwe jaar in „Ik drink Jagermeister omdat ik laatst in 'n discussiegroep op kletskoppen heb getrakteerd."

Heineken - Tap en Schap | 1983 | | pagina 10