Op 30 juni heeft Heineken Nederland op de brouwerij in Zoeterwoude een speciale bijeenkomst georganiseerd voor alle Heineken en Amstel agenten. Het doel van deze bijeenkomst was om de agenten nader te informeren over het kelderbierproject en de beleidsvoornemens hiervoor van Hei neken. Meer dan honderd agenten waren aanwezig. In zijn welkomstwoord ging directeur commercie bierdrs. P.C. Schop uitgebreid in op de situatie van de Nederlandse bier markt. Hij wees op de stagnatie van het bierverbruik zoals die zich in 1980 en 1981 aandiende. Daarbij sprak de heer Schop de verwachting uit dat deze stagnatie van structurele aard zal zijn. Als oorzaken gaf hij o.a daarvoor aan de economische recessie, het feit dat daardoor de consu menten-gulden onder druk staat, en de stijging van de bierprijs als gevolg van de accijnsverhoging. Geen vrolijk per spectief, wat de heerSchop schilderde: een biermarkt die de komende jaren onder die van 1980 zal liggen. Dronk men in 1980 nog 86,4 liter bier per hoofd van de bevol king, in 1981 bedroeg dat 84,2 liter. De heer Schop wees ook op structurele ontwikkelingen aan de kant van de brouwerijen: "Door de stagnatie in de markt komt de overcapaciteit van de brouwerijen duidelijk naar voren. De in vesteringsbeslissingen zijn jaren geleden genomen toen men meer optimistische ver wachtingen had ten aanzien van de ont wikkeling van de markt. Die zijn nu achter haald", aldus de Heineken directeur. "Heineken heeft lang gewacht met de introductie van kelderbier omdat eerst nu, na uitvoerige experimenten, de definitieve oplossing is gevonden", betoogde de heer Schop. De hoge investeringen, de struc- P.C. Schop Tj. L. Jellema tuur van de handel en het waarborgen van de kwaliteit van het produkt zijn daar de redenen van. Nu komen we met Kelder bier om onze positie, die wij hebben opge bouwd in goede samenwerking met onze agenten, te verdedigen". "Heineken stelt prijs op de samenwerking met u, die willen wij ook in de toekomst continueren"besloot directeur Schop zijn inleiding voor het gehoor van agenten. HEINEKEN KEEDERBIER SYSTEEM Vervolgens kwam de heer G. Slootweg (hoofd commercieel technische dienst) aan het woord. Hij lichtte de (bier)-tech- nische aspecten van het Heineken Kelder- biersysteem toe. Als wezenlijk kenmerk noemde hij het verschil met de door andere brouwerijen op de markt gebrachte syste men. Heineken gebruikt in zijn vaten gèèn plastic zak; het bier wordt rechtstreeks in roestvrij stalen vaten gepompt. Dat is hygiënischer, makkelijker en vooral beter voor het behoud van de kwaliteit van het produkt: bij het gebruik van plastic zakken bestaat de kans dat het koolzuur, dat ge bruikt wordt om het bier te transporteren, in het bier wordt opgenomen. Het scheu ren van plastic zakken is ook een probleem De heer Slootweg wees erop dat in een uitgebreide experimentele fase de bekende G. Slootweg 6 KELDERBIER PRESENTATIE IN ZOETERWOUDE VOOR HEINEKEN EN AMSTEL AGENTEN

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 6