Iepen in de boomer» Activiteiten van het Heineken Bouwbureau Te Sittard waar Nederland maar 6 kilometer breed is, werd ongeveer 55 jaar geleden aan de "poort naar het heuvelland" een horecabedrijf gesticht dat al vlug uitgroeide tot een ver over de Duitse en Belgische grenzen bekend en gerenommeerd bedrijf. Het bedrijf was strategisch gelegen aan de belangrijkste verbindingsweg van Zuid- Limburg met de rest van het land en ver kreeg zodoende bekendheid bij zowel de reizende zakenman als bij de toerist. Vanaf de stichting tot zo'n 15 jaar geleden werd het bedrijf diverse malen verbouwd, waarbij vooral het hotel drastisch werd aangepast aan de moderne eisen. De ver bouwingen aan het café-restaurant waren minder belangrijk. Door de realisering van de autosnelweg verloor hotel "De Prins" een deel van zijn strategische positie, waardoor een stilstand te constateren viel. Vorig jaar echter werd het bedrijf overge nomen door de jonge hotelier Jos van Leeuwen. Hij zag onmiddellijk de nood zaak in van een grondige renovatie van het nu toch wel ouderwets geworden café restaurant. Heineken Bouwbureau werd geraadpleegd en de plannen voor een nieuwe indeling en inrichting kwamen spoedig in goede samenwerking ter tafel en werden in het voorjaar van 1982 gerea liseerd. INDELING Vooreerst werd het hotel dat toch al vol deed aan de brandpreventieve eisen nog verder aangepast aan de nieuwste voor schriften. De hoofd toegang van het hotel is midden in het gebouw gesitueerd. De gasten moesten om het hotel te bereiken eerst het café doorkruisen. Om dit te ver mijden werd gekozen voor een nieuwe uit gebouwde entreepartij met een directere verbinding met de hotelhalDit had wel tot gevolg dat de bestaande caféruimte door sneden werd door een looppad. Deze ruimtescheiding werd onmiddellijk benut om te komen tot een functiescheiding van 18 Hotel De Prins te Sittard

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 18