mijn voorkeur gehad. Maar ik vind de Itali aanse Amarone en Barolo ook erg lekker. En een Riesling of Gewiirtztraminer van Louis Sipp is ook heel goed". Hij vindt dat er nog veel te ontdekken valt: "Er zijn zoveel mooie en lekkere wijnen, er zijn zoveel variaties en er is zoveel te genie ten. Veel daarvan is echter niet bekend. Neem de sherry: Eigenlijk is het vreemd dat sherry op z'n eentje zo'n belangrijk aperitief is. We zou den de Ratafia (een uit de Bourgogne af komstige menging van wijn en eau de vie- red.) of de Italiaanse Marsala secco eens moeten ontdekken". In zijn boek komen deze beide niet voor. Wel schrijft hij over tal van wijnen uit be kende en onbekende gebieden in Frank rijk, Spanje en Italië. Op een manier die voor leken op wijngebied plezierig en instructief is en die door kenners gewaar deerd wordt. "Praten over wijn" wordt door de Gedistilleerd en Wijngroep Neder land verspreid via de slijters en de advies prijs bedraagt f 12,95. "Praten over wijn"een soort reisverslag met informatie over wijn en wijngaard, zoals de deskundige toerist die ziet. Geen geleerd betoog, maar aanvullend op al wat reeds over bekende en onbekende wijnen geschreven werd, wetenswaardig heden voor de consument, waaraan hij op reis vaak zal denken duld dat hem tot een plezierige gespreks partner maakt. "Naar mijn oordeel heeft de consument er belang bij dat hij iets van het maken van wijn afweet. De vinificatie- methode is uiteindelijk van belang voor smaak, karakter en houdbaarheid. Dat moetje weten als je een fles wijn koopt. Ik denk dat de consument daar ook bij is geïn teresseerd. De mystiek rondom de wijn moet wat worden verduidelijkt. Daar zou ik graag over willen schrijven". EIGEN SMAAK Zellenrath, gevraagd naar zijn eigen voor keur op wijngebied: "Ik drink graag een Bourgogne, wijn uit die streek heeft altijd 17

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 17