Op 1 juni 1982 was het precies veertig jaar geleden dat de heer A.H. Heineken in dienst trad van "Heine- ken's Bierbrouwerij Maatschappij". Als achttienjari ge begon hij zijn loopbaan in Rotterdam bij de Proef- brouwerijDaarna volgde hij een stage bij de afdeling Inkoop Grondstoffen. Direct vanaf het begin woonde hij de wekelijkse bij eenkomsten van de verkoopstaf bij. Hij werd toen ook ingeschakeld bij de voorbereiding van de nieuw op te zetten reclame-campagnes, een terrein dat tot op heden zijn bijzondere belangstelling heeft. In de loop der jaren heeft hij aan vele activiteiten van de onderneming persoonlijk meegewerkt. In 1946 ging de heer Heineken naar de Verenigde Sta ten, waar hij eerst anderhalf jaar werkzaam was op het kantoor van Van Münching en Co Inc. te New York, de importeurs van Heineken Bier, waarna hij aan de Westkust van de Verenigde Staten leiding gaf aan de verkoop van ons bier. Toen hij na drie jaar terugkeerde in Nederland, was ons land in opbouw na de Tweede Wereldoorlog. Om zich van de naoorlogse economische situatie op de hoogte te stellen, werkte de heer Heineken vervol gens gedurende een half jaar bij de Nederlandse Han delsmaatschappij (thans genaamd Algemene Bank Nederland). Daarna kwam hij op het hoofdkantoor van Heineken aan het 2e Weteringplantsoen te Am sterdam als assistent bij de afdeling Verkoop. Hier maakte hij al spoedig deel uit van de reclame-afdeling, die in die dagen - mede door zijn stimulerende invloed - werd opgezet. Tussen 1951 en 1958 was de heer Heineken commissa ris van de vennootschap en na van 1958 tot 1964 gede legeerd commissaris te zijn geweest, werd hij in 1964 benoemd tot lid- en in 1971 tot voorzitter van de Raad van Bestuur. Onder zijn leiding maakte het Heineken concern in de zestiger- en zeventiger jaren een belangrijke groeipe riode door. In 1968 werd een gevaarlijke buitenlandse dreiging afgewend door een snelle beslissing tot over name van Amstel. Deze verbluffende slagvaardigheid (binnen één week na 'de beslissing in principe', was de zaak rond!) is zonder enige twijfel voor een zeer groot deel te danken aan de heer Heineken. Nieuwe exportmarkten werden opengelegd, er werden nieuwe belangen in buitenlandse brouwerijen verworven en ook in eigen land stond de heer Heineken aan de basis van twee ingrijpende ontwik kelingen: de bouw van de nieuwe brouwerij- en kan toorvestiging te Zoeterwoude, die in 1975 werd ge opend en de oprichting van de Gedistilleerd en Wijn- groep Nederland met een eigen vestiging in Zoeter- meer, die in 1979 in gebruik werd genomen. Het is in hoge mate te danken geweest aan de leiding van de heer Heineken dat de onderneming is uitge groeid van een Nederlandse brouwerij met buiten landse belangen tot een internationaal concern, dat met haar produkten een prominente plaats inneemt op de wereldmarkt. 3 A.H. Heinehen 40 jaar bi) Heinehen N.V.

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 3