Iei>en in Je bnuuierii Nieuw sporthotel Nationaal Sport (entrum 'PAPENDAL' Activiteiten van het Heineken Bouwbureau Het Nationaal Sport Centrum 'Papendal' te Arnhem dateert van 1971. Door de grote ont wikkeling in het sportgebeuren op nationaal en internationaal gebied, vond de Nederlandse Sport Federatie het als sportcoördinator en beheerder van het sportcentrum noodzakelijk de bestaande accommodatie uit te breiden. Zo kwamen een sporthotel en een instructie- an nex vergadervleugel tot stand. Tevens werden het restaurant en de lounge vergroot. 1 maart van dit jaar kon men de uitbreiding in ogenschouw nemen. Het Nationaal Sport Centrum 'Papendal' te Arnhem, waarvan de eerste fase tot stand kwam op 7 mei 1971, is gerealiseerd voor training, opleiding en onderzoek. Bo vendien is het een ontmoetingspunt voor de georganiseerde sport. Sinds die ope ningsdag is het gebruik van het sportcen trum zodanig gestegen, dat er gebrek ont stond aan instructie- en vergaderzalen als mede hotelaccommodatie. Diverse aan vragen moesten dan ook afgewezen wor den. Vooral ook omdat naast de talrijke sportbeoefenaren uit binnen- en buiten land het bedrijfsleven het sportcentrum ontdekte als een goede keuze om bedrijfs opleidingen te combineren met ontspan nende sportactiviteiten. Dank zij de 'Stich ting Nationale Sporttotalisator' kon 'Pa pendal' worden uitgebreid met een nieuwe instructie- en vergadervleugel, een hotel met 121 bedden alsmede een lounge en restaurant. Het architectenbureau De Vla ming, Salm en Fennis B.V. ontwierp de uitbreiding, waarbij het Heineken Bouw bureau als adviseur optrad met betrekking tot de inrichting. LIGGING Het complex is gelegen in de nabijheid van de stad Arnhem, aan de uitvalsweg naar de rijksweg A 12 richting Utrecht of Arnhem- Zevenaar. De Nederlandse sportwereld beschikt hier, in een gebied van ononder broken natuurschoon, over een sportcen trum met een terrein dat een oppervlakte heeft van 132,5 hectare. Naast de vele mo gelijkheden die de sporthal en het zwem bad bieden, heeft men volop gelegenheid tot het beoefenen van de buitensporten. Daartoe beschikt men onder meer over 4 tennisbanen, een aantal grasvelden, een atletiekbaan, een 5,3 km lang wegennet dat geschikt is voor wielertraining, een kampeercentrum, golf en hockeyvelden etcetera. Voorts is er een hoofdgebouw met restaurant en instructielokalen, een sporthotel, een medisch centrum en een energiegebouw. 20

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 20