vtepelA FACILITEITEN Het zelfbedieningsrestaurant mag uniek genoemd worden in vergelijking met de fa ciliteiten die andere politiebureau's aan hun personeel, maar ook aan hun tijdelijke (onvrijwillige) gasten kunnen bieden. Van uit de volledig toegeruste keuken, waar de heer H. Coenders, voormalig horecaman, de scepter zwaait, kunnen aan de bezoe kers complete maaltijden worden geleverd. Bezoekers van het restaurant vullen hun wensen voor de maaltijd op een bestelbon in, waarna later het door hen bestelde me nu wordt afgeroepen. Voor de Maastricht se politieman/vrouw, met de onregelmati ge diensten die het politievak nu eenmaal met zich meebrengt, zijn dit restaurant en De uitgiftebalie in het zelfbedieningsrestaurant. de geboden faciliteiten een uitkomst. Maar het heeft ook zijn plezierige kanten voor de mensen die tijdelijk in de arrestantenafde ling zijn ondergebracht. Zij kunnen dage lijks kiezen uit een tweetal menu's, waarbij in het weekend gebruik wordt gemaakt van een bij deze afdeling geplaatste magnetron oven. Het restaurant verwerkt dagelijks zo'n honderdvijftig maaltijden, maar men kan desgewenst grotere aantallen verzor gen. Bij de inrichting van het restaurant, er zijn zo'n honderd zitplaatsen, is bewust ge probeerd om de mensen in groepjes bij el kaar te laten eten. Dit is bereikt door onder andere grote tafels, geschikt voor acht tot tien personen, te plaatsen. Men probeert zo de, in het politievak onontbeerlijke, team geest te bevorderen. Overigens is met de totale inrichting een geslaagde poging ge daan een sfeer van gezelligheid te scheppen. Iets waar men in Limburg niet buiten kan. TED Het bevorderen van de onderlinge ver standhouding tussen politie en pubhek is een van de prioriteiten die Cary van Gestel zich tot doel heeft gesteld. In dat kader heeft hij enkele jaren terug de mascotte TED ontwikkeld (de letters staan voor "tot Euren deens") die het publiek in alle moge lijke uitingen van de Maastrichtse politie onder ogen komt. Het figuurtje siert stic kers, briefpapier en affiches en is intussen een goede bekende van de Maastrichtse be volking geworden. Het laatste optreden van TED is als wijkagent op een voor dat doel speciaal vervaardigde folder en stic ker. Met ingang van 1 januari van dit jaar is Maastricht, althans voor de politie, ver deeld in een twaalftal wijken, die ieder een eigen wijkagent hebben gekregen. In de speciale folder wordt het hoe en waarom van de wijkagent verklaard, en staan alle wijkagenten met hun pasfoto en een korte beschrijving afgebeeld. Overigens is de herintroductie van de wijkagent op zich niet nieuw. Meerdere politiekorpsen in ons land zijn ermee aan de gang, en u kent de wijkagent misschien nog wel van heel vroe ger. De achterliggende bedoeling is het contact met het publiek weer op gang te brengen, dat o.a. doordat de politie zich per auto is gaan verplaatsen, verloren dreigde te gaan. De reacties, zowel van de zijde van het publiek als van de kant van de politie zijn zondermeer positief te noemen. Zo poogt de gemeentepolitie van Maas tricht, maar met haar alle collega's in den lande, het contact met het pubhek te opti maliseren. Een poging die alle lof verdient. Het politiebureau van Maastricht. 19

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 19