Primeur voor Albada Jelgersma ORDERVERWERKING DOOR COMPUTER GESTUURD tea In het vorig jaar geopende bedrijfspand van Albada Jelgersma Holding B.V. te Breda is, naast de verschillende stafdiensten van het concern, ook het Aldis Distributiecentrum voor de regio Zuid-West Nederland gevestigd. In het goederenmagazijn van deze groothandel is Albada Jel gersma begin januari van dit jaar van start gegaan met een volledig door de computer gestuurd systeem van orderverwerking dat een primeur voor Nederland mag worden genoemd. De invoering van dit systeem, dat onder de naam "Order Pick Car" door het leven gaat, heeft alles te maken met de filisofie van Alabada Jelgersma ten aanzien van de samenvoeging van groothandel-distributie punten en de daarmee gepaard gaande toe name van de omzet in Breda, alsmede met de plannen voor de bouw van het nieuwe pand in Breda zoals die er waren, en welke eind vorig jaar gerealiseerd zijn. Men wilde met dit nieuwe distributiecentrum gereed zijn voor de ontwikkelingen in de toe komst. NAAR AMERIKAANS MODEL De directie besloot om zich in Amerika, het land dat model staat voor vele ontwikkelin gen binnen de levensmiddelenbranche, te gaan oriënteren. Van dit bezoek kwam zij terug met onder andere informatie over dit systeem, dat in Amerika veelvuldig in- en buiten de levensmiddelenbranche wordt toegepast. De Europese vertegenwoordi ging van de producent van deze systemen, Rapistan Lande te Veghel, heeft de voor bereidingen op en uiteindelijk plaatsing van het systeem voor haar rekening geno men. De aanpassingen in het computersys teem zijn door de staf van Albada Jelgersma uitgedacht en gerealiseerd. INVOERING Ongeveer vijftig procent van de totale om zet van Aldis Breda, verdeeld over een achttal artikelgroepen, wordt op dit mo ment door het nieuwe systeem verwerkt. De resterende vijftig procent heeft betrek king op folderartikelen, bulkgoederen, zo als bier en frisdranken en produkten uit de versgroepen die zich qua aantal, verpak king of kwetsbaarheid (nog) niet lenen voor deze geautomatiseerde wijze van orderver- zamelen. WERKWIJZE Het hart van het systeem wordt gevormd door vier Pick Cars welke ieder tussen een tweetal, acht meter hoge, stellingen door rijden waarop de verschillende artikelen zijn neergezet. Deze Pick-Cars zijn zowel horizontaal als verticaal te verplaatsen zo dat steeds een complete schapstelling van zo'n twee pallets breed en zo'n acht meter hoog wordt afgewerkt. De selectie van de Bier, als buikartikel, wordt vaak per pallet afgeleverd. De artikelen worden op de Pick Car van een computeretiket voorzien. IHeaetai]

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 15