B3 NU OOK IN 25(1 HUK Tijdelijk 'mixhiis' hij Royal Club Ope\Ve^eS I In de horecasector is B3 het grootste vruchte- sappenmerk. De hoge kwaliteit en de sterke actie-ondersteuning helpen mee die leiderspo sitie te handhaven. Maar B3 is er nu ook in een verpakking die extra omzetkansen biedt: blik. Een 25 cl blik, om precies te zijn. Dat het Royal Club literflessenassortiment zich perfect leent voor mixen, is algemeen be kend. Een Royal Club mixpromotie ligt dan ook voor de hand. Van mei t/m september worden alle Royal Club literflesen voorzien van achteretiketten waarop steeds drie mix ideeën staan. In tegenstelling tot de frisdrankenconsumptie, neemt het gebruik T van vruchtesappen nog steeds toe. Zo'n markt lokt nieuwe aanbie ders, met als gevolg dat er een toenemende prijsconcurrentie ont staat, zeker in de sector thuisverbruik. Maar er is een manier om deze concurrentie enigszins te omzeilen: het introduceren van nieuwe, bij de consument gewilde verpakkingen. Blik is daar een goed voorbeeld van, want het aandeel van blik in de totaalmarkt voor frisdranken en vruchtesappen neemt nog steeds toe. Wat ligt er dan meer voor de hand de meest populaire vruchtesappensma- ken, jus d'orange en appelsap (die samen goed zijn voor rond 85% van de totale sappenconsumptie) te brengen in blik. De introduc tie van B3 Jus d'Orange en B3 Appelsap is dan ook een logische zaak. Het is de keuze van het blikformaat, dat in dit geval als iets bijzonders mag worden gezien. Iedereen kent het vertrouwde 33 cl blik. Die hoeveelheid wordt echter nogal eens als te groot ervaren voor één consumptie. Zeker bij vruchtesappen, die gewoonlijk nogal "vullen", is dat het geval. Daarom heeft Vrumona bewust gekozen voor een handig 25 cl blikje, dat door zijn hoge, slanke vorm prettig in de hand ligt. De uitmonstering ervan is opvallend en stijlvolHet heeft bovendien een "uitstraling" die volledig over eenkomt met de kwaliteit van de inhoud. De eerste partijen blikjes B3 Jus d'Orange en B3 Appelsap zijn nu alweer enige maanden geleden van de band gerold. Er zijn speciale hangkaarten ontwik keld om de consument op de beschikbaarheid van deze twee nieu we produkten bij de blik-verkooppunten te wijzen, evenals stickers voor automaten. Popi Öub iMII Vooral met Royal Club Tonic en Royal Club Ginger Ale wordt veel gemixt. Maar het is verrassend te ontdekken, wat er allemaal met Royal Club Bitter Lemon mogelijk is. Voor elk van de drie Royal Club literflesprodukten zijn 28 mix-recepten ontwikkeld; van zeer voor de hand liggende tot uiterst exclusieve. Opvallend in deze promotie is het accent op frisse, zomerse mixes. Dat bij deze promotie ook de merken Bokma, Hoppe, Coebergh, Paradisi, Li- me Light en Zwarte Kip een belangrijke rol spelen, is niet zo ver wonderlijk. Toch zijn mixes met produkten die niet uit het Heineken concernassortiment komen niet vermeden. ONDERSTEUNING Gezien het doel van deze promotie -namelijk de consument nog eerder een fles Royal Club in handen te laten nemen dan normaal al het geval is- ligt voor wat betreft de ondersteuning het accent vrijwel volledig op de etikettering. Alleen een schapstopper zorgt voor een extra opvallend accent. UITVOERING Aan de etikettering van de Royal Club flessen is duidelijk te zien, dat er iets aan de hand is. Op de achteretiketten staan steeds drie recepten: één met Royal Club Tonic, één met Royal Club Bitter Lemon en één met Royal Club Ginger Ale. Gestreefd is naar zo veel mogelijk mixes met produkten die de consument normaal al in huis heeft (jonge jenever, whisky, vieux enz.Maar meer exclu sieve recepten (onder meer dranken als tequilla, wodka en triple sec) zijn bewust ook opgenomen, zodat met name slijters een extra steuntje in de rug krijgen. Hoewel het hier al met al bepaald geen "harde" promotie betreft, zal duidelijk zijn dat hij veel kan doen voor relatief "kleine" produkten als tonic, bitter lemon en ginger ale, alsmede voor het merk Royal Club als geheel. En daar heeft u alle belang bijgezien de hoge marge die de Royal Club produkten u opleveren. 9

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 9