Het nieuwe centrum voor het horecagebied Groningen-Friesland-Drenthe ligt in het Friese Grouw. Burgemeester B.G. Holtrop van Idaarderadeel, de gemeente waarvan Grouw deel uit maakt, opende daar op 3 maart jongstleden een splinternieuwe horecagebiedsvestiging. -Nieuw steunpunt in hei noorden- VESTIGING IN GROUW GEOPEND Met de opening van deze nieuwe behuizing is een einde gekomen aan het geïmprovi seerde werken vanuit drie plaatsen. Her- garden's Drankenhandel uit Joure en de Noord Friese Drankenhandel uit Leeuwar den zijn in het nieuwe pand ondergebracht. Ook het horecagebiedsmanagement ver huisde vanuit Groningen naar Grouw. De heer A.L. Huffels (hoofd horeca Heineken Nederland) legde in zijn welkomstwoord uit waarom de keuze destijds op Grouw is gevallen. Grouw heeft een gunstige ligging ten opzichte van het Friese watersportge bied. Van hieruit kan, met name in het hoogseizoen, een snelle levering plaatsvin den. Bovendien is de verkeerstechnische ligging -aan de snelweg Leeuwarden Hee- renveen- gunstig. Mogelijkheden voor eventuele uitbreiding in de toekomst zijn aanwezig en niet in de laatste plaats heeft de houding van B W bijgedragen tot het besluit om in Grouw te gaan bouwen. WELKOME AFWISSELING Burgemeester Holtrop heette vervolgens de 70 medewerkers hartelijk welkom in Grouw. Hij memoreerde in zijn openings speech dat de komst van Heineken naar Grouw niet zonder problemen is verlopen. Op 16 april 1981 werd de eerste paal gesla gen, maar tegen eenieders verwachting volgden nog enkele klappen. Na korte tijd bleek namelijk dat de gemeente ten on rechte een bouwvergunning had verleend. Volgens het bestemmingsplan moest een deel van het te bebouwen terrein gereser veerd worden voor de aanleg van een afslag van de aanliggende snelweg. De bouw werd tijdelijk stilgelegd en B W van Grouw gingen in de slag met Rijkswaterstaat om tot een oplossing te komen. Die werd ge vonden; de bouw werd hervat en verliep vervolgens voorspoedig. De burgemeester Het nieuwe pand in Grouw. zei blij te zijn met de komst van Heineken omdat dit een welkome afwisseling biedt in de vrij eenzijdige werkgelegenheidsstruc- tuur in het gebied. OPEN HUIS De heer J.G. Teeken, hoofd van het hore cagebied, dankte B W voor de prettige samenwerking tijdens de bouw en hun voortvarende instelling. Heineken zal trachten een goede 'nabuur' te zijn voor de hele Grouwster bevolking. Voor een we derzijdse kennismaking werd dan ook het hele dorp uitgenodigd om op zaterdag 6 maart een kijkje te komen nemen in het nieuwe pand. Voor dit Open Huis werden de inwoners van Grouw uitgenodigd mid dels een kaartje dat op woensdagochtend 3 maart aan de deurknoppen van alle huizen hing. Op 6 maart reed vervolgens de Heineken Spankar, begeleid door een fan fare, door het dorp om de vergeetachtigen te herinneren aan de uitnodiging. De bewo ners gaven ruimschoots gehoor. Zo'n 1500 tot 2000 mensen kwamen onder het genot van een drankje het gebouw bezichtigen. De inwoners van Grouw zullen binnenkort in het centrum van hun dorp een meer blij vende herinnering aantreffen aan de komst van Heineken. Op het Halbertsmaplein zal een levensgroot openlucht schaakspel wor den geïnstalleerd, aangeboden door Heineken aan de bevolking van Grouw. Met de komst van dit nieuwe steunpunt in het noorden kunnen de aanzienlijke belan gen daar beter behartigd worden. Voorlo pig zijn de 2500 m2 opslagruimte en de 1000 nr kantooroppervlak echter voldoende om een goede service te kunnen bieden aan de afnemers in de drie noordelijke provincies. De Heineken en Amstel agenten uit het ge bied hebben zich daar - tezamen met ande re relaties - tijdens het Open Huis op 3 maart van kunnen overtuigen. Een toast op het nieuwe gebouw: de heren Teeken en Huffels links van burgemeester Holtropworden geflankeerd door Joke van der Zee en Johan Wouda in Fries kostuum.

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 8