^0°°' W X1 e,Paaló^ nen afdwingen. Daarbij komt, dat zo'n rechtstreekse vergelijking bij de Neder landse consument ook verre van sympa thiek en feitelijk oneerlijk overkomt. In de filmbeelden treft u daarom geen consu ment aan die voordat hij (of zij) proeft aan geeft een bepaald, met name genoemd merk, lekkerder te vinden. Wel wordt met een duidelijk dat het favoriete merk van die consument (vóör die proef) in ieder geval niét Pepsi is. PROEVEN "EN PUBLIQUE" Wil een aanpak als deze werkelijk geloof waardig overkomen, dan moet de consu ment ook rechtstreeks geconfronteerd wor den met de Pepsi Proef in werkelijkheid. En dat gebeurt! Op een groot aantal druk bezochte punten in ons land zal gedurende de zomermaanden een "Doe de Pepsi Proef Team" mensen uit het publiek uitno digen zelf ook te komen proeven, in aanwe zigheid van het overige publiek! Een ge durfde aanpak, inderdaad. Maar ook een aanpak die de geloofwaardigheid van Pep si's TV-, bioscoop- en radioreclame opti maal versterkt. Het gaat er bij deze activi teit primair om, zoveel mogelijk consumen ten de Pepsi Proef te laten doen. Daarnaast is het uiteraard van vitaal belang, dat de omstanders persoonlijk getuige zijn van de eerlijkheid van deze aanpak. UNIEKE ACTIE Consumenten die zelden of nooit Pepsi ko pen, moeten uiteraard gestimuleerd wor den dat nu eens wel te doen. Hoe pakt Pep- si dat aan? Vanaf mei zitten er aan de bin nenkant van de Pepsi literflesen woorden. Acht in totaal. De consument moet die woorden opsparen tot hij de zin "Doe de Pepsi Proef. Laat üw smaak beslissen" bij elkaar heeft. De woorden moeten vervol gens in de juiste volgorde op een vel papier worden geplakt, de consument moet daar zijn naam, adres, woonplaats èn z'n bank- of girorekening bij schrijven, en dat vel in een als brief gefrankeerde envelop sturen naar "Doe de Pepsi Proef", Postbus 548, 2180 AM Hillegom. Hij verwerft daarmee een aandeel in de Pepsi Prijzenpot van in totaal f 75.000,-. Pepsi garandeert iedere deelnemer een minimum uitbetaling van f3,-. Voor deze actie geldt maar één beperking: per gezin mag maar eenmaal worden mee gedaan. De proef op de som nemen en dan nog minstens f3,- verdienen, dat is een aan bieding om toch op z'n minst even bij stil te staan. Deze actie wordt naar de consument gecommuniceerd via een zeer opvallende etikettering van de Pepsi literflesen. Op het achteretiket daarvan staat precies wat de consument moet doen. Ook het winkelma teriaal -een mobile, een schapkaart, een schapstopper en een kratbinnenwikkel- wordt optimaal benut om over te brengen "Doe de Pepsi Proef en verdien minstens f3,-". INDRUKWEKKEND PROURAMMA Pepsi zet alles op alles om "Doe de Pepsi Proef' tot een succes te maken. - via televisie - via de radio - via de bioscopen - via proeverijen op drukbezochte punten - via de uitdagende "Doe de Pepsi Proef' promotie En op goede gronden. Want als je weet, dat je produkt minstens zo lekker wordt erva ren als dat van je concurrenten, mag je dat toch zeker best uitdragen. In vele landen is de "Pepsi Proef" een groot succes geble ken. Tekenend voor de effectiviteit ervan is een uitspraak van Mr. Lupton, directeur van een Amerikaanse Coke bottelarij: "Coke has never come up with a succesful response to the Pepsi Challenge. But we're still working on it." Er zijn goede redenen om aan te nemen, dat deze uitdagende aan pak ook in Nederland succes zal hebbenAl is het alleen maar omdat hij als werkelijk uniek in onze nationale markt moet worden gezien. Het is aan u daar optimaal op in te spelen. 1. Interviewer: Petra, jij houdt van cola, maar houd je van Pepsi? 2. Petra: Nee, niet van Pepsi. 3. Interviewer: Dan wil ik nu een testje met je doen. Wil je deze twee cola's eens proeven en aanwijzen welke jij de lekkerste vindt? 4. Petra proeft uit eerste glas. 7. Interviewer: En wijs nu maar eens aan, welke van deze twee cola's jij het lekkerst vindt. 8. Petra, verbaasd: Pepsi!? 5. Interviewer: 0. retra proe Rustig proeven, hè! tweede glas. Do* de Pepsi Pro el 13.-, maar waarschijnlijk me tat moet u daarvoor doen? In de dop van deze Pepsi literfles üt ren woord ol een Pepsl merkje Haal die binnenkant eruit en spaar Pepsi merkje. a 0 de zin Doe de Pepsi Proef Laat uw smaak beslissen' heOt Plak ze in volgorde op een vel papier Schrijf tdres postcode en woonplaats plus bank- of glrorek indien u geen bank - of girorekeningnummer els. Doe het vei net bedrag In de vorm van postzegels Doe nel vei m r stuur deze als brief gefrankeerd vóór 31 augustus '98! Doe de Pepsl Proef. Postbus 548. 2180 AM HillegomMetal» «oorden kompleet deelt u altijd mee in de Pepsl Prijzenpot 1 '5 000.-. Minimaal voor 13.-. maar waarschijnlijk voor meer ao uw bank Uw aandeel krijgt u rond half september op uw bank-of po rekening gestod. Er Is één beperking: per gezin kan slechts «orden meegedaa Doe mee en verdien minstens f3,

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 7