Onlangs is er een onderzoek onder horeca-consumenten gehouden met als onderwerp de kwa liteit van het getapte bier. Uit dat onderzoek bleek dat 50% wel eens problemen met het gepre senteerde tapbier had. Deze uitkomst is voor Heineken alle reden om extra aandacht te beste den aan de verzorging van het tapbier in de horecabedrijven. Met voorlichting, advies en daad werkelijke hulp worden horeca-ondernemers bijgestaan om de kwaliteit van het getapte glas bier optimaal te maken. Daarin vervult de groothandel een wezenlijke rol als belangrijke scha kel tussen de brouwerij en de horeca-ondernemer. Het tapbier is voor de drankverstrekkende horecabedrijven de kurk waar de omzet op drijft. De winstmarge en het feit dat het tapbier voor het grootste aandeel in de geldomzet zorgt, maakt dat het essentieel is voor het bedrijfsresultaat. Doordat bier zo'n prominente plaats in het horecabedrijf inneemt, draagt het bij tot de sfeer en de so ciale functie. Vanuit deze wetenschap, ligt het dus voor de hand dat de horeca-onder nemer alle aandacht besteedt aan de ver zorging en presentatie van zijn goudgele, witgekraagde publiekstrekker. VAKMANSCHAP Een goed getapt glas bier onderstreept het vakmanschap van de horeca-ondernemer, geeft de mogelijkheid tot klantenbinding door onderscheiding van de concurrent. En bier zorgt voor de meeste contact-momen ten met de klant. Persoonlijke benadering en service kunnen hierbij optimaal tot hun recht komen. En dat laatste is nodig omdat de concurrentie in de horeca toeneemt. Voor het eerst is in 1981 de afzet in hoeveel heden in de horeca gedaald. Zelfs sterker nog dan de daling in het aantal bedrijven. Het sterkst was die afzetdaling bij de dran ken verstrekkende bedrijven 7%). KWALITEIT Voor de horeca-bedrijven wordt de kwali teit van het aanbod dus nog belangrijker. Kwaliteit en service gaan voor de horeca- consument, die minder geld te besteden heeft, steeds zwaarder wegen. Juist het tap bier biedt de horeca-ondernemer de moge lijkheden zijn Vakmanschap aan de consu ment te bewijzen. Het bier goed getapt, in een bierschoon biermerkglas op de juiste temperatuur en vriendelijk geserveerd wordt door de klant gewaardeerd: men PIJLER VOOR HORECA ONDERNEMER TAPBIER In 1082 exlra aandacht voor verzorging

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 3