BROUWERIJ MOORIGAT OP BEZOEK BIJ HEINEKEN Op 26 maart jongstleden bezocht een groep personeelsleden Het was voor het eerst dat het personeel de van de Brouwerij Moortgat - van het bekende Duvel - Belgische brouwers ee^ De jaarlijks door de Amstel Brouwerij ge organiseerde Amstel Gold Race - Neder- land's enige klassieker voor beroepsren ners - beleefde dit jaar een prachtige uit voering. Vanaf de eerste kilometers tot werkelijk de laatste meters is de wedstrijd boeiend en spectaculair geweest. Honderd duizenden langs het Limburgse parcours waren getuige van een wedstrijdverloop dat dit seizoen in de grote wielerwedstrijden nog niet eerder werd vertoond. Een lange solo direct na het begin van Peter Zijerveld, een indrukwekkende jacht van tientallen kilometers op deze vluchter onder aanvoe ring van Gerrie Knetemann, een zinderen de finale met een dramatische lekke band voor Hennie Kuiper en de slimme en krach tige coupe van Jan Raas in de laatste kilo meters: de Amstel Gold Race was een ware "klassieker". De 17e uitgave van de Amstel Gold Race toonde aan dat Amstel met de organisatie van deze wedstrijd duizenden aan zich bindt. In de weken voorafgaande aan de wedstrijd leeft heel Limburg met de organisatie mee. Tal van publicaties in regi onale (dag)bladen besteden veel aandacht aan dit grote evenement. Rond de wed strijd is de Zuid-Limburgse horeca enige dagen "uitverkocht": deelnemers, officials, organisatie en internationale persver tegenwoordigers slaan voor enkele dagen hun tenten op in onze zuidelijke provincie. En dan niet te vergeten: De toeschouwers! Van heinde en verre komen de wielersport liefhebbers naar Limburg om de Amstel Gold Race bij te wonen. Duizenden bij de start in Heerlen, tienduizenden langs het ruim 230 kilometer lange parcours en, als vanouds, vele duizenden in de finishplaats Meerssen. Radio en televisie maakten live reportages van de wedstrijd en ook de schrijvende pers, nationaal en internation aal, was goed vertegenwoordigd: Een waardige entourage voor een prachtig wie- Ierevenement! Duizenden bezoekers bij de start in Heerlen. 25 17c Amslcl Gold Race *-va=-;

Heineken - Tap en Schap | 1982 | | pagina 25